h Dolar 33,0985 % 0.17
h Euro 36,0691 % 0.17
h Sterlin 42,9505 % 0.1
h Altın (Gr) 2.561,51 %0,02
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Niğde’de gerçekleştirilen yürüyüşte PKK ve İsrail kınandı

Niğde’de gerçekleştirilen yürüyüşte PKK ve İsrail kınandı

Niğde'de Filistin'e destek ve şehitleri anma yürüyüşü gerçekleştirildi. Niğde Şehitliği önünde toplanan kalabalık, Filistin'deki zulmün son bulması ve Pençe-Kilit Harekat Bölgesi'nde şehit olan askerler için yürüdü. İsrail ve PKK'ya yönelik lanetleyici sloganlar atıldı. Türk ve Filistin bayraklarıyla yürüyen kalabalık, "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" sloganıyla Niğde Ömer Halisdemir Meydanı'na ulaştı. Yürüyüş sonrası yapılan açıklamada, Gazze'deki zulmün sona ermesi talep edildi. Niğde Belediye Başkan Yardımcısı, AK Parti Niğde İl Başkanı ve vatandaşların da katıldığı yürüyüşe büyük ilgi gösterildi.

Niğde’de Şehitleri Anma ve Filistin’e Destek Yürüyüşü Gerçekleştirildi

Niğde Şehitliği önünde toplanan bir grup, Filistin’de süren zulme son verilmesi ve Pençe-Kilit Harekat Bölgesi’nde şehit olan 9 kişi için bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüş sırasında İsrail ve PKK kınayan sloganlar atıldı. Kalabalık, Niğde Şehitliği önünde önce namaz kıldı, ardından şehitler için dua etti. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan kalabalık, Niğde Ömer Halisdemir Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti ve “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganlarını attı. Yürüyüş sonrasında yapılan açıklamada, İsrail’in Gazze’de devam eden zulmün son bulması talep edildi. Pençe-Kilit Harekat Bölgesi’nde şehit olan askerlerin isimleri tek tek okundu ve kalabalık “buradayız” diyerek yanıt verdi.

Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Taciroğlu, AK Parti Niğde İl Başkanı Mustafa Özdemir, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş, duygu dolu bir atmosferde gerçekleştirildi.

SANKON’un istihdam yaratmasıyla 50 bin genç umutlanıyor

Sıradaki haber:

SANKON’un istihdam yaratmasıyla 50 bin genç umutlanıyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.