h Dolar 33,0640 % -0.06
h Euro 36,0253 % -0.06
h Sterlin 42,7609 % -0.16
h Altın (Gr) 2.552,64 %-1,85
h BIST100 11.144,25 %0,04
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Mesut Ergin, Kırsal Mahallelerde Başkanlığını Yürütecek

Mesut Ergin, Kırsal Mahallelerde Başkanlığını Yürütecek

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kırsal mahalle ziyaretlerini sürdürerek çiftçilerin ve köylülerin sorunlarını dinliyor ve çözüm önerileri değerlendiriyor. Ergin, yapılan çalışmalardan bahsederek kırsal mahallelerin ulaşım sorunlarının giderilmesine yönelik çabalarını anlattı. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan kırsal mahallelerdeki üretim gücünü desteklemek ve ulaşım kalitesini artırmak için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Belediye ekiplerinin titizlikle çalıştığını ve tarım arazilerinin yollarının güvenli ve konforlu hale getirildiğini söyledi.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, kent tarımının merkezi olan kırsal mahallelere yaptığı ziyaretlerine devam ediyor. 16 kırsal mahallede düzenli aralıklarla vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Ergin, sorunları bizzat dinleyerek not alıyor ve vatandaşlarla birlikte çözüm yollarını değerlendiriyor.

Ergin, Çamoba Mahallesi’nde vatandaşlarla buluşarak, akşam saatlerinde köy meydanında bir araya geldiklerini belirtti. Vatandaşların görüş ve düşüncelerini dinleyen başkan, birlik ve beraberlik içinde sohbet etme fırsatı bulduklarını ifade etti. Başkan Ergin, köy muhtarı Mahmut Çobanoğlu ile köyde yapılan ve yapılacak olan çalışmaları konuştuklarını da ekledi. Tüm hemşehrilerine hizmet etmek için hep ileriye doğru adım atmaya devam edeceklerini vurguladı.

Başkan Ergin, Ayvalık ilçesinin her bölgesinde olduğu gibi kırsal mahallelerde de hizmet ve projeler ürettiklerini belirtti. İhmal edilmiş ve hizmet konusunda eksik kalmış mahallelerin olduğunu ifade eden Ergin, bu konuda hassasiyetle çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Tarım ve hayvancılığa dayalı üretimi desteklemek amacıyla kırsal mahallelerdeki yol sorunlarını tamamen çözmeyi hedeflediklerini belirtti. Başkan Ergin, göreve geldikleri günden bu yana belediye kaynaklarının önemli bir kısmının kırsal mahallelere yönlendirildiğini ve şu anda ulaşımı daha güvenli ve konforlu hale getirmek için çalışmaların titizlikle sürdüğünü ifade etti. Zeytin hasat döneminde tarım arazilerinin yollarına da özel önem verdiklerini söyleyen Ergin, tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı kırsal mahallelere katkı sağlamak ve ulaşım kalitesini artırmak için büyük bir çaba harcadıklarını belirtti.

Pursaklar Belediyesi, genç kızları Eceabat Gençlik Kampı’na gönderiyor

Sıradaki haber:

Pursaklar Belediyesi, genç kızları Eceabat Gençlik Kampı’na gönderiyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.