h Dolar 33,0914 % 0.07
h Euro 36,2839 % 0.07
h Sterlin 42,9980 % -0.1
h Altın (Gr) 2.621,23 %0,28
h BIST100 11.204,81 %0,64
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Mehmetçiklerin Pençe-Kilit Harekâtı’nda şehit olmasıyla birlikte insanlar bir araya geldi

Mehmetçiklerin Pençe-Kilit Harekâtı’nda şehit olmasıyla birlikte insanlar bir araya geldi

Kırklareli’nde STK’lar, Pençe-Kilit Harekâtı'nda şehit olan Mehmetçikler ve Filistin'deki hayatını kaybedenler için bir araya geldi. STK temsilcisi Vahit Alperen Kuş, şehitler için dua ederken, terörü lanetlediklerini ve emperyalistlerin maşası olan hainlerin hedeflerine ulaşamayacaklarını belirtti. Kuş, terör örgütlerini destekleyenlerin Gazze'deki soykırımı yapanlarla aynı olduğunu söyledi ve Gazze'deki insanlık dışı duruma dikkat çekti. Bilgilere göre, Filistin'de çocuklar ve kadınlar dahil olmak üzere 23 binden fazla kişi hayatını kaybederken, binlerce ev zarar gördü ve on binlerce insan gıda ve suya erişemiyor.

Kırklareli’nde STK’lar, Pençe-Kilit Harekâtı’nda şehit olan Mehmetçikler ve Filistin’deki hayatını kaybedenler için bir araya geldi.

Kırklareli’deki STK’lar, dün gerçekleşen Pençe-Kilit Harekâtı’nda şehit olan Mehmetçikler ile Filistin’deki hayatını kaybedenler için bir toplantı düzenledi. Dingiloğlu Parkı’nda toplanan grup, pankartlarla birlikte duruş sergiledi. Basın açıklamasını Vahit Alperen Kuş yaptı. Kuş, ilk olarak şehit olan Mehmetçiklerin isimlerini okudu.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde gerçekleşen çatışma sonucu şehit olan askerlere Allah’tan rahmet dilediklerini belirten Kuş, yaralı askerlerin acil şifalarını temenni etti. Aynı zamanda terörü lanetlediklerini vurgulayan Kuş, “Şehit vermekten daha acı bir durum varsa, o da şehitlere alışan bir toplum olmaktır. Terörü bir kez daha lanetliyoruz. Ülkemize zarar veren, emperyalistlerin maşası olan hainlerin kirli amaçlarına asla ulaşamayacaklarını idrak etmeliler. Teröristleri destekleyenlerle Gazze’de soykırım gerçekleştirenlerin aynı olduğunu söylemek istiyorum. Bugün burada, teröre, emperyalizme ve Gazze’deki işgale karşı tek bir ses olmak için bulunuyoruz. İnsanlık, tarih boyunca yaşanan en büyük zulümlerden birine şahitlik ediyor. İşgalci İsrail’in apartheid rejimi, kadın, çocuk, yaşlı ve sivil ayırt etmeksizin Gazze’de soykırım suçu işliyor. Bu işgal ve soykırım, vicdan sahibi insanların yüreklerini kanatıyor, ayrıca bölgemiz ve Orta Doğu başta olmak üzere tüm dünyanın huzurunu tehdit ediyor. Son verilere göre, Filistin’de 10 binden fazlası çocuk, 7 binden fazlası kadın olmak üzere toplamda 23 binden fazla insan hayatını kaybetti. 60 binden fazla kişi yaralandı ve 8 bin kişi kayboldu. İşgalci İsrail saldırıları sonucu toplamda 359 bin ev zarar gördü, bunların 69 bini tamamen yıkıldı. Ayrıca 2 milyon sivil, Gazze içindeki saldırılar nedeniyle zorla göç etmek zorunda kaldı. Gazeteciler de soykırımı dünyaya duyuran 112 gazeteci, Siyonist işgalcilerin saldırıları sonucu hayatını kaybetti. Gazze’de şu anda on binlerce insan yeterli gıdaya ve suya erişemiyor. Maalesef on binlerce insan, 2024 yılında dünyanın gözleri önünde açlık ve susuzluk tehdidiyle karşı karşıya bulunuyor” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından tekbir getirildi ve dua edildi.

Kahraman Şehidimiz, Son Görevine Uğurlandı

Sıradaki haber:

Kahraman Şehidimiz, Son Görevine Uğurlandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.