h Dolar 33,0142 % -0.01
h Euro 36,0242 % -0.01
h Sterlin 42,9424 % -0.06
h Altın (Gr) 2.568,23 %-0,05
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Marmaris, turizmde büyük bir adım attı

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, turizmi 12 aya yaymak için gösterdikleri çabaların sonuçlarını almanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Başkan Oktay, Marmaris'in turizm algısını deniz-kum-güneş dışına çıkarmak için birçok adım attıklarını belirtti. Marmaris Turizm Üst Kurulu'nu kurduklarını ve ortak akılla hareket ettiklerini dile getiren Oktay, kalifiye eleman kursları düzenlediklerini ve tanıtım çalışmalarını hız kesmeden sürdürdüklerini ifade etti. Başkan Oktay ayrıca spor turizmini de geliştirerek turizm faaliyetlerini 12 aya yaymayı hedeflediklerini vurguladı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, turizmi 12 aya yaymayı hedeflediklerini ifade ederek, bu doğrultuda önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Oktay, “Marmaris artık sezonu erken açıp geç kapatan bir destinasyon haline geldi. Ayrıca kültür ve spor turizm alanında da önemli ilerlemeler kaydediyoruz” dedi.

Marmaris, dünyanın en güzel ve önemli turizm bölgelerinden biri olmasının yanı sıra Türkiye’nin de gözbebeği konumunda bulunuyor. Bu nedenle Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, göreve gelir gelmez Marmaris’i deniz-kum-güneş algısından çıkararak turizmi yılın 12 ayına yayma hedefiyle birçok adım attıklarını belirtiyor. Başkan Oktay, Marmaris heyeti ile birlikte 5 yıl içinde 16 ülkeyi ziyaret ederek 34 fuara katıldıklarını ve Marmaris’i dünya çapında tanıtmak için büyük çaba sarf ettiklerini dile getiriyor.

Başkan Oktay, 2019 yılından bu yana yaşanan ekonomik kriz, dünyanın en eski seyahat firmasının iflası ve daha sonra ortaya çıkan pandemi gibi olumsuzlukların turizmi etkilediğini söylüyor. Ancak tüm bu zorluklara rağmen turizm çalışmalarını sürdürdüklerini ve hedeflerinden vazgeçmediklerini vurguluyor. Başkan Oktay, Marmaris’teki tüm turizm bileşenlerini bir araya getirerek Marmaris Ticaret Odası, Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB), TÜRSAB Marmaris Temsilciliği, Deniz Ticaret Odası, otel temsilcileri ve seyahat firmaları gibi sektör paydaşlarıyla birlikte hareket ettiklerini belirtiyor. Bu sayede daha güçlü bir Marmaris imajı çizdiklerini ifade ediyor.

Başkan Oktay, Marmaris’te turizm adına gerçekleştirilen bir diğer önemli çalışmanın Turizm Üst Kurulu’nu kurmak olduğunu belirtiyor. Belediye Meclisi’nde kurulan bu kurulda turizmle ilgili tüm adımların masaya yatırıldığını ve ortak kararlar alındığını dile getiriyor. Ayrıca kalifiye eleman kursları düzenleyerek Marmaris’teki konaklama sektöründeki personel sorununa çözüm bulmaya çalıştıklarını ve bu alanda önemli başarılar elde ettiklerini belirtiyor.

Bu süreçte tanıtım çalışmalarına da önem verdiklerini söyleyen Başkan Oktay, İzmir Travel Turkey Fuarı, İstanbul Emitt Fuarı, Antalya Turizm Fuarı gibi fuarlara katıldıklarını ve yurt dışında da farklı ülkeleri ziyaret ettiklerini ifade ediyor. Amacın mevcut pazar paylarını arttırmak ve yeni pazarlara ulaşmak olduğunu vurguluyor. Bu bağlamda 16 ülkeye ziyaretler gerçekleştirerek turizmi 12 aya yayma hedefleri doğrultusunda faaliyetlerde bulunduklarını belirtiyor.

Başkan Oktay, Turizm Üst Kurulu ve kalifiye eleman kursları gibi önemli projelerle birlikte alternatif turizm dallarını da desteklediklerini ifade ediyor. Bu kapsamda spor turizmini de geliştirerek ilçede birçok sportif etkinliğe ev sahipliği yaptıklarını söylüyor. Ayrıca yakın bir zamanda açılışı yapılacak poligon projesiyle atıcılık sporuna da ev sahipliği yapmayı planladıklarını belirtiyor.

Başkan Oktay, Marmaris’in turizmdeki başarısıyla gurur duyduklarını ifade ederek, gelecek yıllarda da turizm alanında başarılı projeler gerçekleştirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekliyor.

Yurt içinde büyük yankı uyandıran Türkiye’nin tarihi uzay yolculuğu, dünya medyasında da geniş yankı buldu

Sıradaki haber:

Yurt içinde büyük yankı uyandıran Türkiye’nin tarihi uzay yolculuğu, dünya medyasında da geniş yankı buldu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.