h Dolar 32,5446 % 0.05
h Euro 35,1030 % 0.05
h Sterlin 41,4592 % 0.04
h Altın (Gr) 2.434,32 %0,12
h BIST100 10.471,32 %0,76
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Mamrmaris’de Halk Büfe’den 5 Ay İçinde Tam 215 Bin Ekmek Satışı Gerçekleşti

Mamrmaris’de Halk Büfe’den 5 Ay İçinde Tam 215 Bin Ekmek Satışı Gerçekleşti

Marmaris Belediyesi, Halk Ekmek Büfeleri aracılığıyla dar gelirli vatandaşların bütçelerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. 5 ay içinde 215 bin ekmek satışı gerçekleşti. Belediye Başkanı Mehmet Oktay, zorlaşan ekonomik şartlar nedeniyle büfeleri hizmete soktuklarını ve dar gelirli Marmarislilerin günlük ihtiyaçlarını daha uygun fiyatlarla karşılamayı hedeflediklerini belirtti.

Marmaris Belediyesi tarafından, vatandaşların bütçelerine katkı sağlamak amacıyla açılan Halk Ekmek Büfeleri, 5 ayda yaklaşık 215 bin adet ekmek satışı gerçekleştirdi. Bu büfeler, Marmaris’te ilk defa 22 Ağustos 2023 tarihinde hizmet vermeye başlamıştı. Belediye, fırınlardan uygun fiyata temin edilen ekmeği daha düşük bir maliyetle satışa sunarak, büfenin büyük ilgi görmesi üzerine bir ay sonra Beldibi Mahallesi’nde ikinci bir büfe daha açtı. Geçen süre zarfında, her iki büfede toplamda 215 bin ekmek satışı gerçekleşti. Marmaris Durak Meydanı ve Beldibi’nde bulunan büfelerde son zamla birlikte satışlarda önemli bir artış yaşandı.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, ülke genelinde yaşanan ekonomik krizin Marmaris’i etkilediğini ve bu nedenle özellikle dar gelirli vatandaşlara katkı sağlamak amacıyla büfeleri hizmete soktuklarını belirtti. Başkan Oktay, “Halkımızın günlük zorunlu ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığını görüyoruz. Bizler de sosyal belediyecilik anlayışımız gereği bu konuda adımlar atıyoruz. Marketlerde 10 liraya satılan ekmeği, halkımıza 7,5 liradan sunuyoruz. Amacımız özellikle dar gelirli Marmarisli vatandaşlarımızın günlük ihtiyaçlarını daha ekonomik koşullarda karşılamalarını ve yaşam konforlarını daha nitelikli hale getirmelerini sağlamaktır.” şeklinde konuştu.

Tuz üreticileri, kaya tuzunu tedarik etmekte zorluk çekiyor

Sıradaki haber:

Tuz üreticileri, kaya tuzunu tedarik etmekte zorluk çekiyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.