h Dolar 32,9971 % -0.15
h Euro 36,0062 % -0.15
h Sterlin 42,9197 % -0.07
h Altın (Gr) 2.567,22 %0,24
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Kocasinan, senenin her ayında, haşerelere karşı tedbirler alıyor

Kocasinan, senenin her ayında, haşerelere karşı tedbirler alıyor

Kocasinan Belediyesi, yaz aylarında başarılı bir ilaçlama çalışması yaparak sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerle mücadele etti. Şimdi ise kış aylarında da ilçede bulunan 4.500'den fazla apartmanın bodrum katlarında ilaçlama çalışması gerçekleştiriyor. Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, amaçlarının kış aylarında uykuda olan haşereleri kontrol altına alarak etkili bir mücadele sağlamak olduğunu dile getirdi. Bu çalışmalar sayesinde ilçe sakinleri rahat bir yaz geçirecek ve daha sağlıklı bir çevre oluşturulacak. Kocasinan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kapalı alanlarda haşere üretebilecek her noktada ilaçlama yaparak halk sağlığını koruyor.

Kocasinan Belediyesi, yaz döneminde başarılı bir ilaçlama çalışması gerçekleştirdikten sonra şimdi de kış döneminde haşerelerle mücadeleye devam ediyor. İlçede bulunan 4 bin 500’den fazla apartmanın bodrum katında ilaçlama yapılarak daha sağlıklı ve temiz bir çevre oluşturulması hedefleniyor. Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, amaçlarının kış aylarında uykuda olan sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerin kontrol altına alınıp etkin bir mücadele sağlamak olduğunu belirtti.

Vatandaşların sağlığının önemine vurgu yapan Başkan Çolakbayrakdar, “Daha sağlıklı bir toplum için titizlikle çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın rahat bir yaz geçirebilmesi için etkin bir ilaçlama çalışması yapıyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, apartmanların bodrum katları ve haşere üreme potansiyeli olan diğer kapalı alanlarda ilaçlama yapmaktadır. Uzman personel ve donanımlı araçlarla gerçekleştirilen bu çalışmalar sayesinde ilçemizde yaşayanlar rahat bir yaz sezonu geçirecektir” şeklinde açıklamalar yaptı.

Başkan Çolakbayrakdar, haşerelerle mücadele konusunda etkili ve çevreci yöntemler uyguladıklarını belirterek gelecek nesillere daha sağlıklı ve temiz bir Kocasinan bırakacaklarını ifade etti.

Sağlık açısından önemli bir konu olan haşerelere karşı mücadelede Kocasinan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanan soğuk sisleme el U.L.V ilaçlama sistemi kullanarak haşereleri etkisiz hale getirmek için aralıksız çalışmaktadır.

Amazon ormanlarında tarih öncesine ait bir şehir keşfedildi

Sıradaki haber:

Amazon ormanlarında tarih öncesine ait bir şehir keşfedildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.