h Dolar 33,1035 % 0.16
h Euro 36,0399 % 0.16
h Sterlin 42,9494 % 0.09
h Altın (Gr) 2.560,90 %0,00
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Vali Çiçek başkanlığındaki İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Toplantısı’na iştirak etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç, Vali Çiçek başkanlığındaki İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Toplantısı’na iştirak etti

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında gerçekleşen İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Toplantısı'na Katılım sağlayan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, yapılan toplantının 6 Şubat depremleri sonrası yapılan çalışmaların değerlendirmesi ve kış tedbirleri hakkında bilgi alışverişi için yapıldığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı, Kayseri'de AFAD Birlik Müdürlüğü'nün kurulmasına karar verildiğini ve bu birliğin depremlere müdahale edecek kurtarmacılardan oluştuğunu ifade etti. Vali Çiçek ise, Kayseri'nin deprem sürecinde kurumlar ve vatandaşların yardıma koştuğunu belirterek, birlik ve beraberlik içinde yapılan çalışmaların sonucunda AFAD Birlik Müdürlüğü'nün kurulduğunu ve AFAD Lojistik Binası'nın yapımına başlanacağını söyledi. Ayrıca, toplantıda muhtemel afetlere karşı yapılacak çalışmaların da ele alındığı belirtildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Vali Gökmen Çiçek başkanlığındaki İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Toplantısı’na katıldı. Toplantıda yapılan açıklamalara göre, Kayseri’ye bir AFAD Birlik Müdürlüğü kurulması ve AFAD Lojistik Binası yapılması kararı alındı. Ayrıca, Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Afet İşleri Daire Başkanlığı ile iş birliğinin artırılacağı belirtildi. Başkan Büyükkılıç, toplantıda yaptığı konuşmada, Kayseri’nin karla mücadelede üzerine düşeni fazlasıyla yaptığını vurgulayarak, trafik kurallarına uyulmasının önemine dikkat çekti. Toplantıda ayrıca, muhtemel afetlere karşı alınacak önlemler ve yapılacak çalışmalara da değinildi. 6 Şubat depremi sürecinde Kayseri’nin yardıma koştuğu ve tecrübelerinden ders çıkardığı ifade edildi.

Ankara’da Yerel Yönetimlerde Dijital Dönüşüm ve Mesleki Eğitimleri Yeni Formatı Çalıştayı Gerçekleştirildi

Sıradaki haber:

Ankara’da Yerel Yönetimlerde Dijital Dönüşüm ve Mesleki Eğitimleri Yeni Formatı Çalıştayı Gerçekleştirildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.