h Dolar 33,0616 % 0.06
h Euro 36,1043 % 0.06
h Sterlin 42,9329 % 0.11
h Altın (Gr) 2.570,51 %0,36
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Karacabey’in tarihi görselleri bu fotoğraf galerisinde

Karacabey’in tarihi görselleri bu fotoğraf galerisinde

Karacabey Belediyesi tarafından oluşturulan Tarihi Fotoğraf Galerisi, 100 yıldan daha eski fotoğrafların sergilendiği bir müze olarak vatandaşlar ve öğrenciler arasında büyük ilgi görüyor. Galeri, geçmişteki savaşlar, işgaller ve sosyal yaşam gibi konularda tarihi bilgiler sunuyor. 3 ayda yaklaşık 2 bin ziyaretçi ağırlayan galeri, okulların da sınıf gezilerinin popüler rotası haline geldi. Karacabey Belediyesi bu gezilere servis sağlayarak öğrencilerin kolaylıkla müzeyi ziyaret etmelerini sağlıyor. Tarihi fotoğrafları gören öğrenciler, şehirlerinin geçmişini daha iyi anlama fırsatı buluyor. Müze, pazar ve pazartesi hariç haftanın diğer günleri hizmet veriyor.

Karacabey Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin 100. yılına özel olarak açılan Tarihi Fotoğraf Galerisi, büyük ilgi görüyor. Sergide, 100 yıldan daha eski fotoğraflar sergilenerek geçmişteki savaşlar, işgaller ve sosyal yaşam hakkında bilgi veriliyor. Galeriye şu ana kadar yaklaşık 2 bin ziyaretçi geldi ve okullar da düzenledikleri gezi programlarıyla müzeyi ziyaret ediyor. Belediye tarafından sağlanan servislerle öğrenciler müzeye getirilip sonra okullarına dönüyorlar. Öğrenciler tarihi fotoğrafları incelerken memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Galeri, Şükran Yemişçioğlu Kültür Merkezi’nin 2. katında bulunuyor ve her gün 10.00 – 18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Başkan Büyükkılıç, 75 milyon TL’lik yeni yol projesinin hayırlı olmasını dile getirdi

Sıradaki haber:

Başkan Büyükkılıç, 75 milyon TL’lik yeni yol projesinin hayırlı olmasını dile getirdi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.