h Dolar 33,0206 % 0.01
h Euro 36,0627 % 0.01
h Sterlin 42,9550 % -0.02
h Altın (Gr) 2.569,79 %0,02
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Karacabey’e Yeni Bir İtfaiye Tesisi Kazandırılıyor!

Karacabey’e Yeni Bir İtfaiye Tesisi Kazandırılıyor!

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, yeni açılan ilçe itfaiye tesisini ziyaret etti. Tesis, modern ve pratik şartlarda acil durumlara müdahale etme imkanı sağlıyor. 3 bin metrekare bahçe alanında bulunan tesis, birimlerin yanı sıra eğitim salonu, lokal, spor salonu ve 5 aracın garajını da içeriyor. Başkan Özkan, tesisin acil müdahaleleri daha pratik hale getirmek adına stratejik bir konumda olduğunu belirtti. Eski itfaiye binası yıkıldıktan sonra yeni tesis faaliyete geçti.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçe itfaiyesinin yeni hizmet tesisini ziyaret etti. Daha modern ve kullanışlı bir alanın sunulduğu tesis, acil durumlar için daha etkin bir müdahale imkanı sağlıyor. Özkan, itfaiye personeliyle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yeni itfaiye binası, 3 bin metrekare bahçe alanı üzerine inşa edildi ve 900 metrekare kapalı alanı kapsıyor. Binada, birimlerin yanı sıra eğitim salonu, lokal ve spor salonu gibi alanlar da bulunuyor. Ayrıca, 2 arazöz, 1 kurtarma aracı, 1 merdivenli araç ve 1 tanker olmak üzere toplamda 5 kurtarma aracı, her an müdahale için hazır konumda bulunuyor.

Yeni itfaiye binasının tamamlanmasıyla birlikte, acil durumlarda daha pratik bir müdahale yapılması hedefleniyor. Başkan Özkan, yeni binanın her bölgeye en kısa sürede ulaşılabilmesi için uygun bir konumda olduğunu belirtti.

Özkan, ziyaret sırasında “Yeni itfaiye binasının faaliyete geçmesiyle birlikte eski binayı da yıkıyoruz. Uzun süredir Karacabey’e yeni bir itfaiye merkezi kazandırmak için görüşmeler yürütüyorduk. Yeni binamız Yeniköy/Boğaz yolunda, Karaca Park’ın yakınında ve AFAD’ın yanında yer alıyor. Bildiğiniz gibi 27 şehirde AFAD binaları bulunuyor ve Karacabey de bu şanslı illerden biri. Bu tür felaket ve afet durumlarında bölgelere malzeme gönderiminde büyük bir öneme sahip. Şu anda bulunduğumuz itfaiye binamız, bölgelere en hızlı şekilde ulaşabilecek bir konumda tasarlandı.” dedi.

Vakitlerini Verimli Kullananlar İçin İdeal Fırsat: Yaşam Köyü Toprak Okulu’nda Zeytin Budama Eğitimleri

Sıradaki haber:

Vakitlerini Verimli Kullananlar İçin İdeal Fırsat: Yaşam Köyü Toprak Okulu’nda Zeytin Budama Eğitimleri

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.