h Dolar 32,8965 % -0.47
h Euro 35,8711 % -0.47
h Sterlin 42,5381 % -0.42
h Altın (Gr) 2.531,42 %-0,75
h BIST100 11.172,75 %0,15
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Kahramanmaraş’ta Kimliği Belirsiz 70 Ceset Bulundu, 35 Kişi Kayıp

Kahramanmaraş’ta Kimliği Belirsiz 70 Ceset Bulundu, 35 Kişi Kayıp

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı, deprem sonrası kimliği tespit edilemeyen 70 kişi ve cesedi aranan 35 kişi olduğunu belirtti. Kimlik tespit çalışmalarının devam ettiğini ve kan örnekleri alarak DNA incelemelerinin yapılacağını söyleyen Başsavcı, mezarların açılmadan bu kimliksizlerin tespit edilemeyeceğini ifade etti. Şu anda toplam 116 kişinin kimliği belirsiz durumda bulunuyor.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı olan Ramazan Murat Tiryaki, ulusal ve yerel basın mensuplarıyla yaptığı bir toplantıda, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremler sonrası meydana gelen olaylar hakkında bilgi verdi. Tiryaki, “Şu anda kimliği belirlenemeyen 70 kişi ve bulunması aranan 35 vatandaşımız var. Toplamda 116 kişiden söz ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başsavcı Tiryaki, deprem sonrası adli süreçlerin ve son gelişmelerin incelendiği toplantıda öncelikle kaybedilen ve kayıp olduğu bildirilen şahıslardan talepleri aldıklarını ifade etti. Hangi binada kaybolan kişiler olduğunu gözlemleyerek, benzer cinsiyet ve yaş grubunda olan ve kimlikleri tespit edilebilen kişileri araştırdıklarını belirten Tiryaki, “Öncelikle yakınlarından kan örneği almak istiyoruz. Hemen mezar açma yoluna gitmek istemiyoruz. Eğer kan testlerinden sonuç alamazsak, vatandaşlarımıza biraz daha sabretmelerini rica ederek mezarları açmamız gerekecek. Çünkü kaybolan kişilerin kaygılarını da gidermek önemli. Mümkünse yakın bir zamanda DNA incelemelerini tamamlayıp mezarları açmadan bu kimliksiz kişileri tespit etmek istiyoruz. Şu anda yaklaşık 100 kişiye ait kimlik bilgisi mevcut. Bu süreç biraz zaman alabilir. Kan ve DNA testlerinin yanı sıra mezarların açılması gerekebilir. Ancak kesin sonuç için bu adımları atmamız lazım. Şu anda kimliği belirlenemeyen 70 kişi ve bulunması aranan 35 kişi olmak üzere toplamda 116 kişiden bahsediyoruz” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı, Ebrar Sitesi müteahhidi hala tutuklu olan bir şahıs olduğunu belirtti.

Sıradaki haber:

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı, Ebrar Sitesi müteahhidi hala tutuklu olan bir şahıs olduğunu belirtti.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.