h Dolar 33,0659 % 0.07
h Euro 36,1317 % 0.07
h Sterlin 42,9678 % 0.18
h Altın (Gr) 2.571,46 %0,41
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Kahramanmaraş Valiliği, şehit ailesi hakkında açıklama yaptı.

Kahramanmaraş Valiliği, şehit ailesi hakkında açıklama yaptı.

Kahramanmaraş Valiliği, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir'in ailesinin çadırda yaşadığına dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Şehit ailesine depremde kendi arsalarında ikamet etme isteği üzerine konteyner verildiği ifade edildi. Ayrıca, şehit ailesi için Kalıcı Köy Konutu yapılacağı ve asılsız paylaşımlara itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

Kahramanmaraş Valiliği, Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in şehit düştüğü haberleriyle ilgili olarak Kahramanmaraş’ta yaşayan depremzedeler ailesiyle ilgili asılsız bilgilerin yayıldığını belirterek bir basın açıklaması yayımladı.

Valilik, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir’in ailesinin çadırda yaşadığına dair çıkan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kahramanmaraş’ta çadırlar tamamen kaldırılmış, depremzedeler konteyner kentlere yerleştirilmiş ya da şahsi konteynerler kendilerine teslim edilmiştir. Bu doğrultuda aileye depremin başlangıcında verilen çadırın yanı sıra ailenin kendi arsasında ikamet etmek istemesi üzerine konteyner sağlanmıştır.

Şehit haberinin ailesine ulaşmasıyla birlikte Kahramanmaraş Valiliği tarafından mahallede bulunan taziye evi, tören alanı ve taziye yeri belirlenmiştir. Devletimiz, depremde evleri yıkılan ve ağır hasar gören tüm vatandaşlarımıza TOKİ Konutları ve Kalıcı Köy Konutları yapmaktadır. Konutların depremzedelere teslim edilmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde devam etmektedir.

Şehit ailesi de kırsal mahallemizde ikamet etmektedir ve hak sahibidir. Aileye Kalıcı Köy Konutu kısa sürede yapılıp teslim edilecektir. Lütfen asılsız ve yanıltıcı paylaşımlara itibar etmeyelim.”

Memur-Sen Engelli Komisyonu Şehitlere Rahmet Yürüyüşü Düzenleyerek Gazze’ye Destek Verdi

Sıradaki haber:

Memur-Sen Engelli Komisyonu Şehitlere Rahmet Yürüyüşü Düzenleyerek Gazze’ye Destek Verdi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.