h Dolar 33,0778 % 0.04
h Euro 36,0319 % 0.04
h Sterlin 42,9423 % 0.05
h Altın (Gr) 2.564,63 %0,14
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı, Ebrar Sitesi müteahhidi hala tutuklu olan bir şahıs olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı, Ebrar Sitesi müteahhidi hala tutuklu olan bir şahıs olduğunu belirtti.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı, Ebrar Sitesi müteahhidinin tutuklu olduğunu ve serbest bırakılmayacağını açıkladı. Hacı Ömer Apartmanı hakkında yürütülen soruşturmada bilirkişi raporu yayımlandıktan sonra mahkemenin müteahhit Tevfik Tepebaşı'yı tahliye ettiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Müteahhidin 11 ayrı soruşturma dosyası bulunuyor ve bunlardan 4'ünde hala tutuklu bulunuyor. Diğer dosyalarda ise adli kontrol kararları verildi.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, Ebrar Sitesi müteahhidinin tutuklu olduğunu belirterek, “Serbest bırakma yok” dedi. 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremlerde yıkılan Hacı Ömer Apartmanı ile ilgili başlatılan soruşturma hakkında bilgi veren Tiryaki, mahkemenin Ebrar Sitesi’nin müteahhidi olan Tevfik Tepebaşı’yı tahliye ettiğine dair haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Tiryaki, “Bu şahıs ile ilgili tüm soruşturma dosyaları tamamlanarak davalarını açmış bulunuyoruz. Bu dosyalarda da mahkeme nezdinde olanların 4’ünden halen tutuklu konumunda. Dolayısıyla serbest bırakma yok” şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat Tiryaki, yaptığı açıklamada, Ebrar Siteleri ile ilgili durumu değerlendirdi. Ebrar Siteleri, Kahramanmaraş’ta adı sıklıkla geçen bir konu olarak bilinmektedir. Tiryaki, Ebrar Siteleri’nin müteahhidi olan şüphelinin tahliye edildiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Kamuoyunun endişeleri göz önüne alınarak bu konuda açıklama yapma ihtiyacı duyduğunu dile getirdi. Şüpheli hakkında 11 ayrı soruşturma dosyasının bulunduğunu aktaran Tiryaki, bu dosyalardan 4’ünde hala tutuklu olduğunu ve diğer dosyalarda ise adli kontrol kararları verildiğini açıkladı. Son dosyada tahliye kararı verildiğini ve Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde şüpheli hakkında yeni bir soruşturma dosyasının bulunmadığını belirtti. Tüm soruşturma dosyalarının tamamlandığını ve davalara başlandığını vurgulayan Tiryaki, tutuklu olan şüphelilerin dört tanesinin halen tutuklu olduğunu ve serbest bırakma olmadığını sözlerine ekledi.

Yüreğir Belediyesi, Tüyap Kitap Fuarı’nda Stand Açtı

Sıradaki haber:

Yüreğir Belediyesi, Tüyap Kitap Fuarı’nda Stand Açtı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.