h Dolar 31,0531 % 0.12
h Euro 33,7775 % 0.12
h Sterlin 39,3009 % 0.16
h Altın (Gr) 2.026,71 %0,44
h BIST100 7.962,34 %3,14
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • İstanbul’da neredeyse 3 milyon öğrenci düşen karne heyecanı ile yüzleşiyor.

İstanbul’da neredeyse 3 milyon öğrenci düşen karne heyecanı ile yüzleşiyor.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi sona erdi ve İstanbul'da neredeyse 3 milyon öğrenci karne aldı. İstanbul Valisi Davut Gül, bir ilkokulda gerçekleşen karne dağıtım törenine katılarak öğrencilerin heyecanına ortak oldu. İstanbul'daki okulların çoğunluğu halen ikili eğitim yapıyor ve bu durum kış aylarında sorunlara yol açabiliyor. Ancak Vali Gül, önümüzdeki yıllarda tamamlanacak olan yeni okullarla birlikte tekli eğitime geçileceğini ve bu sorunun çözüleceğini belirtti. İkinci dönem eğitim-öğretim dönemi 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

2023-2024 eğitim-öğretim yılının birinci dönemi sona ererken, İstanbul’da 2 milyon 985 bin 983 öğrenci karne aldı. İstanbul Valisi Davut Gül, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu. İlk dönemin sona ermesiyle birlikte okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan öğrenciler karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladılar. Karne dağıtım törenine katılan İstanbul Valisi Davut Gül, Zeytinburnu’nda bulunan Fatma Süslügil İlkokulu’nda gerçekleştirilen törende öğrencilere karnelerini takdim etti. İstanbul Valisi Gül, tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da yarıyıl tatiline girildiğini belirtti ve öğrencilere başarılar dileğinde bulundu. İstanbul’da yaklaşık 171 bin öğretmenin, 7 bin 700 sınıfta 3 milyon öğrenciye eğitim verdiğini ifade eden Vali Gül, öğretmenler, veliler ve öğrenciler için teşekkürlerini iletti. İkinci yarıyıl döneminin bir öncekinden daha iyi ve başarılı geçmesini umut etti. Vali Gül, ikili eğitim yapılan okullarda saat 08.00 yerine 09.00’da başlamaları gerektiğini ve kışın günlerin kısalmasıyla yaşanan sorunlara çözüm olarak tekli eğitime geçilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca İstanbul’da Milli Eğitim Bakanlığı ve hayırseverlerin desteğiyle birçok okul yapıldığını ve bu sayede öğrencilerin tekli eğitime geçeceğini belirtti. Karne töreninde öğrencilere karnelerini takdim eden İstanbul Valisi Gül, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim döneminin 5 Şubat Pazartesi günü başlayacağı açıklandı.

Bakan Tekin velilere seslendi:” 2 haftalık süre içerisinde çocuklarımıza nitelikli zaman geçirelim”

Sıradaki haber:

Bakan Tekin velilere seslendi:” 2 haftalık süre içerisinde çocuklarımıza nitelikli zaman geçirelim”

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.