h Dolar 33,0896 % 0.12
h Euro 36,0276 % 0.12
h Sterlin 43,0384 % 0.15
h Altın (Gr) 2.566,04 %0,19
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Hava koşulları balık tezgahlarını olumsuz etkiledi

Hava koşulları balık tezgahlarını olumsuz etkiledi

İzmir'de yaşanan fırtına balıkçıları etkiledi. Hava olayları nedeniyle balık çeşitliliği azaldı ve balıkçılar denize açılamadı. İzmirli vatandaşlar uygun fiyata balık almak için tarihi Kemeraltı Çarşısı'na gitti. Ancak tezgahlardaki balık sayısı azaldı ve fiyatlar yükseldi. Balıkçılar, havalar düzeldiğinde balık türlerinin tekrar tezgahlarda yerini alacağını umut ediyor.

İzmir’de yaşanan fırtına balık tezgahlarını etkiledi

İzmir’de son günlerde yaşanan fırtına denizdeki balık çeşitliliğini azaltırken, balıkçılar da denize açılamamaktan dolayı sıkıntı yaşıyor. Bu durumda, balık tezgahlarındaki balık sayısında azalma yaşandığı için fiyatlar da yükselişe geçti. İzmirli vatandaşlar balığı tüketmek için soluğu tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bulunan Havra Sokağı’nda alıyor. Fakat fırtınalar balıkçıların denize açılamamasına ve balık çeşitlerinin azalmasına neden oldu. Bu da balık fiyatlarının artmasına sebep oldu.

Balık çeşitliliği azaldı, fiyatlar yükseldi

Bir balıkçı olan Kenan Peker, havaların soğumasıyla balık çeşitliliğinin azaldığını belirtti. Bu sene palamut ve çinekop balıklarının beklenen miktarda çıkmadığını dile getiren Peker, sardalye ve hamsinin ise uygun fiyatta olduğunu söyledi. Balıkçılar, fırtınalı havalarda balık avlayamadıklarını ve bu sebeple fiyatların yüksek olduğunu ifade etti. Ancak hava şartlarının düzelmesiyle birlikte tezgahlardaki balık çeşitliliğinin yeniden artması bekleniyor.

Tezgahlarda balık kalmadı

Diğer bir balıkçı olan Ali Uzman da tezgahlarda balığın olmadığını söyledi. Uzman, eğer hava şartları böyle devam ederse canlı balığın gelmeyeceğini ve ancak şoklanmış balıkların satışa sunulabileceğini belirtti. Geçen yılki balık bolluğunun bu yıl yaşanamadığını dile getiren Uzman, bu durumun da fiyatları etkilediğini söyledi.

Hava şartları balık fiyatlarını etkiliyor

Balıkçı Hasan Öztep, hava şartlarının balık fiyatlarını ve çeşitliliğini etkilediğini söyledi. Öztep, poyraz rüzgarının etkisiyle fiyatların yükseldiğini belirterek, levrek, somon, barbun, çupra ve kefal gibi balıkların fiyatlarının arttığını ifade etti. Soğuk hava koşullarının denizden az balık getirmesinden dolayı bu durumun yaşandığını dile getiren Öztep, fiyatların düşmesi için denizden gelen balık miktarının artması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bu haber, İzmir’de yaşanan fırtınanın balık tezgahlarını etkilediğini ve balık çeşitlerinin azaldığını aktarıyor. Hava şartlarının balık fiyatlarını etkilediği, denizden az balık gelmesiyle birlikte fiyatların yükseldiği belirtiliyor. Vatandaşların uygun fiyata balık tüketebilmek için soluğu tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bulunan Havra Sokağı’nda aldığı ifade ediliyor.

Köyceğiz’de veliler bilgilendiriliyor

Sıradaki haber:

Köyceğiz’de veliler bilgilendiriliyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.