h Dolar 32,9394 % 0.12
h Euro 35,8210 % 0.12
h Sterlin 42,5649 % 0
h Altın (Gr) 2.551,72 %0,67
h BIST100 11.100,43 %-0,65
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Güngören’de yıkım sırasında 2 binada hasar meydana geldi

Güngören’de yıkım sırasında 2 binada hasar meydana geldi

Güngören'de bir binanın yıkımı sırasında yanındaki iki binanın duvarında hasar oluştu. Hasar gören binalarda bulunan daire ve işyeri zarar gördü. Binanın müteahhidi ve belediye olayla ilgili çalışma başlattı. Mahalle sakinleri ise hasarın sorumlusunun binanın yanında duvar örmeyen kişi olduğunu belirtti.

Güngören ilçesinde bir binanın yıkımı sırasında yanında bulunan 2 binanın duvarında hasar meydana geldi. Olayda, binada bulunan 1 daire ve 1 iş yerinin içi molozlarla kaplandı.
Olay, dün sabah Güngören Haznedar Bahçe Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle yıkımı gerçekleştirilen binanın yanındaki 2 binanın duvarları zarar gördü. Yıkım yapılacak binanın yakınında bulunan diğer binalar tedbir amaçlı boşaltılmıştı. Hasarın oluştuğu 5 katlı binanın 2. katındaki dairenin içerisindeki eşyalar da zarar gördü. Koltuklar yırtıldı, sandalyelerin bacakları kırıldı. Diğer binadaki mobilya imalathanesinin duvarı da yıkım sırasında çöktü. Olayla ilgili olarak binanın müteahhidi ve belediye tarafından soruşturma başlatıldı. Binanın duvarı yeniden inşa edildi.
Olayla ilgili bir mahalle sakini, “Vatandaş zamanında duvar örmemiş. Yan binanın duvarını kullanıyor. Orada bir mağduriyet var. Bu kendi hatasıdır ve kendisinin telafi etmesi gerekiyor. Kendisi de bunu kabul ediyor. Binada kimse bulunmuyordu zaten. Bu tür olayların yıkım sırasında olmaması gerekiyor. Mağduriyetler ise giderildi.” şeklinde konuştu.

Başkan Oktay, adaylık konusunda hiç tereddüt etmediğini belirtti

Sıradaki haber:

Başkan Oktay, adaylık konusunda hiç tereddüt etmediğini belirtti

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.