h Dolar 33,0206 % 0.01
h Euro 36,0627 % 0.01
h Sterlin 42,9550 % -0.02
h Altın (Gr) 2.569,79 %0,02
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Fatih Camii’nde bıçaklanan İmam Galip Usta: “Yalnızca Yüce Allah’ın yardımıyla kıl payı ölümden kurtuldum”

Fatih Camii’nde bıçaklanan İmam Galip Usta: “Yalnızca Yüce Allah’ın yardımıyla kıl payı ölümden kurtuldum”

Fatih Camii'nde bıçaklı saldırıya uğrayan imam Galip Usta, hastanede tedavi görmeye devam ediyor. Saldırganın bıçaklaması sonucu kıl payı ölümden kurtulan Usta, "Yüce Allah’ın yardımıyla kurtulduk" diyerek olayın detaylarını anlattı. Tanımadığı saldırganın camiye girdiğini ve doğrudan bıçakla saldırdığını belirten Usta, kendisinin ve öğrencilerinin ciddi yaralanmalar atlattığını ifade etti. Müslümanın kaderine inandığını belirten Usta, Cumhurbaşkanı başta olmak üzere yetkililerin gösterdiği ilgiden memnuniyetini dile getirdi. Hastaneden alınan bilgiye göre, Usta pazartesi günü taburcu edilecek.

Fatih Camii’nde bıçaklı saldırıya uğrayan imam Galip Usta, “Yüce Allah’ın yardımıyla kıl payı ölümden döndük” açıklamasında bulundu.

Fatih Camii’nde geçtiğimiz Pazartesi akşamı bıçaklı saldırıya maruz kalan cami imamı Galip Usta, tedavi sürecinde hastanede yaşadıklarını anlattı. Özel bir hastanede tedavi gören Usta, yoğun bakım ünitesinden çıktıktan sonra normal bir odaya nakledildi.

Usta, yaşadığı olayı şu şekilde anlattı: “Bugün Regaib Kandili ile birlikte üç aylara girmiş oluyoruz. İslam aleminin kandili mübarek olsun. Allah hayırlara vesile kılsın. Gerçekten vahim bir kaza atlattık. Ancak Yüce Allah’ın yardımıyla kıl payı ölümden döndük. Halkımızın ve dualarını esirgemeyen insanların desteğiyle Allah’a şükürler olsun ki durumumuz iyi. Hastanedeki bakım da oldukça memnuniyet verici. Ziyaretçi akını da oldukça yoğun. Şükürler olsun ki gayet iyi durumdayım. Pazartesi günü taburcu olmayı umuyorum.”

Saldırganı tanımadığını belirten Usta, şunları söyledi: “Saldırgan ile benim hiçbir ilişkim yok, tanıdığım biri de değil. Olay şöyle gelişti: Nöbetçi olduğum için akşam namazını kıldırdım. Namazın ardından bir adam çıkıp “Ey Müslümanlar, gafletten uyanın” diye bağırdı. Bizde camide bazen meczuplar olabilir diye düşündüm ve görevlilere dışarı çıkarılmasını söyledim. Ancak daha sonra ders yapmaktaydım ve saldırgan birden içeri girdi ve bıçakla saldırdı. İlahiyat fakültesinde okuyan bazı öğrencilerim de camide bulunuyordu. Bilal kardeşim ve bir diğer öğrencim yaralandı. Onları da korumak için hücum ettiğini düşünüyorum. Allah’a şifa dilerim.”

Müslümanların kader inancını vurgulayan Usta, şunları ifade etti: “Bu süreçte başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm yetkililer ve devlet büyüklerimiz bizi aradılar, sordular. Hastane ekibi de bize her konuda yardımcı oldu. Allah’a şükür, hiçbir sorunumuz yok. İnananların kederi olmaz, çünkü müslümanlar Allah’a inanır ve kadere teslim olurlar. Öte yandan, dostlarımdan biri beni camide rüyasında gördüğünü söyledi. Ordan da anladım ki bir an önce bir ömür boyunca dinimize hizmet etmek arzusundayım.”

Hastane yetkililerinden alınan bilgilere göre Galip Usta’nın bir süre daha hastanede kalacağı ve ardından taburcu edileceği öğrenildi.

Başkan Aktaş: “Göğsüm kabarık, başım dik”

Sıradaki haber:

Başkan Aktaş: “Göğsüm kabarık, başım dik”

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.