h Dolar 32,8995 % -0.45
h Euro 35,8650 % -0.45
h Sterlin 42,5394 % -0.38
h Altın (Gr) 2.532,78 %-0,70
h BIST100 11.172,75 %0,15
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Erzurum’un nefis lezzetleri Aydınlılara tanıtılıyor

Erzurum’un nefis lezzetleri Aydınlılara tanıtılıyor

Aydın Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Uğur Mumcu Parkı'nda Aydınlılara Erzurum mutfağının lezzetlerini tattırdı. Cağ kebabı, İsbir kuru fasulyesi ve kadayıf dolması dağıtan dernek, Aydın halkını Ayter alanındaki etkinliklere davet etti. Başkan Etem Yeşilyurt, Erzurum'un lezzetlerini Aydınlılarla buluşturmayı hedeflediklerini belirtti ve Etinlikler için Aydınlıları davet etti.

Aydın Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Aydınlıları Erzurum’un enfes lezzetleriyle buluşturmak amacıyla Uğur Mumcu Parkı’nda bir etkinlik düzenledi. Dernek, Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki parkta cağ kebabı, İsbir kuru fasulyesi ve kadayıf dolması ikramında bulundu. Erzurum’un kültürünü ve ürünlerini Aydın’a tanıtmayı hedefleyen dernek, Ayter alanında gerçekleştirilecek etkinliklere tüm Aydınlıları davet etti.

Aydın Erzurumlular Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Etem Yeşilyurt, “Erzurumlular Derneği olarak burada Aydınlılara Erzurum’un lezzetlerini sunuyoruz. Aziz şehitlerimizin anısına ve Regaip Kandili dolayısıyla cağ kebabı, kadayıf dolması ve İsbir fasulyesi gibi özelliklerle dolu bir ikramda bulunduk. Ayrıca 12-21 Ocak tarihleri arasında Ayter alanında yer alacak olan standlarımızda Erzurum’a ait yöresel ürünleri tanıtacak ve Aydınlılarla buluşturacağız. Bu etkinliğimize tüm Aydınlıları davet ediyorum” şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Arıtma Tesisi’nde saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden temizlik personeli, son yolculuğuna uğurlandı

Sıradaki haber:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Arıtma Tesisi’nde saldırıya uğrayarak hayatını kaybeden temizlik personeli, son yolculuğuna uğurlandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.