h Dolar 32,8570 % 0.08
h Euro 35,2085 % 0.08
h Sterlin 41,6381 % -0.2
h Altın (Gr) 2.492,33 %0,12
h BIST100 10.739,94 %2,57
a

Dayanışmayı vurgulayan bir başlık

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Yozgatlıların bir araya geldiği Yozgatlılar Büyük Sürmeli Buluşması'nda konuştu. Büyükakın, derneklerin afet ve seferberlik anında önemli bir rol oynadığını vurgulayarak, "Kahramanmaraş depremleri sırasında bu şehrin güzel insanları yardım etti. Bu birliktelik, zor zamanları atlatabilmemiz için gerçek güçtür." dedi. Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu ise İsrail'in Filistinlilere uyguladığı soykırımı kınayarak, Türkiye'nin her zaman mazlumların yanında olduğunu vurguladı ve birlik mesajı verdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Kahramanmaraş depremleri sırasında, bu şehrin insanları yardıma koşarak gerçek bir dayanışma örneği gösterdiler. Bu tür birlik ve beraberlik, milli mücadele ve afet durumlarında bizim gerçek gücümüzü oluşturuyor” dedi. Kocaeli’de yaşayan Yozgatlılar, Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen Yozgatlılar Büyük Sürmeli Buluşmasında bir araya geldi. Gecede, birlik ve beraberlik vurgusu yapılırken, Yozgat’ın meşhur testi kebabı da katılımcılara ikram edildi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, programda yaptığı konuşmada, “Kocaeli’de çok sayıda sivil toplum kuruluşu önemli organizasyonlar düzenliyor. Biz de bu çalışmalara büyük destek veriyoruz. Farklı şehirlerden gelen hemşehrilerimiz kendi kültürlerini tanıtmak için değerli çalışmalara imza atıyorlar” şeklinde konuştu. Başkan Büyükakın, sivil toplum kuruluşlarının afet ve seferberlik durumlarında organize olabilme yeteneğinin çok önemli olduğunu belirtti. Kocaeli Milletvekili Veysel Tipioğlu ise dünyanın gözü önünde İsrail tarafından gerçekleştirilen soykırımlara dikkat çekti. Tipioğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her zaman mazlumların yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti. Türkiye’nin küresel meselelerde aktif rol aldığında genellikle zorluklarla karşılaştığını söyleyen Tipioğlu, Türkiye’nin Kuzey Irak’ta şehit düşen askerlerinin kanını hiçbir zaman yerde bırakmadığını vurguladı. Tipioğlu, birlik ve beraberlikten geçtiklerini söyleyerek, bu tür toplantıların kardeşlik ve birliği güçlendirmeye yardımcı olmasını umduğunu dile getirdi.

Unkapanı Köprüsü’nde refüje sıkışan kedi için sürücüler araçlarını durdurdu

Sıradaki haber:

Unkapanı Köprüsü’nde refüje sıkışan kedi için sürücüler araçlarını durdurdu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.