h Dolar 33,0728 % 0.01
h Euro 36,2260 % 0.01
h Sterlin 43,0266 % -0.04
h Altın (Gr) 2.619,20 %0,21
h BIST100 11.220,35 %0,77
a

Çocuklar kendi okul dergilerini yayınladı

Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesindeki Şehit Muammer Çanta İlk ve Ortaokulu öğrencileri, "İlkokul Gazetesi" adlı bir gazete çıkardı. Okul etkinlikleri, öğrenci başarıları, öğretmen mesajları ve spor aktiviteleri gibi çeşitli konuları içeren gazete, öğrencilerin yazdığı şiirler ve resimlerle süslenmiştir. Amacı okul ailesini bir araya getirmek, öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarmak ve iletişimi güçlendirmektir. Bu haberde, Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesine bağlı Ortapınar köyünde bulunan bir okulun öğrencileri tarafından çıkarılan ilkokul gazetesi tanıtılmaktadır.

Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesine bağlı Ortapınar köyündeki Şehit Muammer Çanta İlk ve Ortaokulu öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları “İlkokul Gazetesini” büyük bir heyecanla yayınladılar.

Ortapınar Postası adını taşıyan ilkokul gazetesi, okuldaki etkinlikler, haberler, programlar ve öğrencilerin yazdığı şiirler gibi birçok içeriği bünyesinde barındırıyor.

Gazetenin içinde, okul etkinliklerinden öğrenci başarılarına, öğretmenlerin öğrencilere yönelik mesajlarından spor etkinliklerine kadar birçok konu yer alıyor. İlkokul gazetesi, öğrencilerin gözünden renkli bir şekilde okula dair anlatımlara da yer vererek, okul ailesini bir araya getirme, öğrencileri medyaya ısındırma ve iletişimi güçlendirme amacını taşıyor. Öğrencilerin yazdığı şiirler, spor etkinlikleri ve öğrenci başarılarının yanı sıra resimlerle süslenen gazete, öğrencilerin yeteneklerini sergileme ve paylaşma fırsatı da sunuyor.

Regaip Kandili, içinde huşuyla kutlandı

Sıradaki haber:

Regaip Kandili, içinde huşuyla kutlandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.