h Dolar 32,8249 % 0.04
h Euro 35,1504 % 0.04
h Sterlin 41,5197 % -0.37
h Altın (Gr) 2.488,45 %-0,04
h BIST100 10.768,01 %0,26
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Büyükçekmece Belediyesi’nde olay: Gazetecilere saldıran kalabalık toplandı!

Büyükçekmece Belediyesi’nde olay: Gazetecilere saldıran kalabalık toplandı!

Büyükçekmece Belediyesi'nde rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan 22 şüpheli, belediye binasında odalarında arama yapılmak için polis eşliğinde getirildi. Gözaltına alınanlara destek veren bir kalabalık tarafından protesto edilen operasyon sırasında yaşanan olaylarda gazetecilere saldırıldı. A Haber muhabiri Ahmet Nazif Vural darp edildi. Darp edilen muhabir, şikayette bulunmak için adliyeye gitti. Öfkeli kalabalık diğer basın mensupları ve vatandaşlar tarafından sakinleştirildi.

Büyükçekmece Belediyesi’ne yapılan rüşvet operasyonunun ardından belediye binası önünde toplanan bir grup, gazetecilere saldırdı.
Büyükçekmece Belediyesi’nde rüşvet iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, 22 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bir başkan yardımcısı ve İmar Müdürü de bulunuyor. Bu şüphelilerden 4’ü, odalarında yapılan aramalar için polis eşliğinde Belediye Başkanlığı’na getirildi. Bu sırada belediye binası önünde toplanan bir grup da gözaltına alınanlara destek verdi. Arama işlemleri tamamlandıktan sonra zanlılar tekrar emniyete götürülmek üzere belediye binasından çıkarıldı. Belediye binası önündeki kalabalık ise bu sırada operasyonu protesto etmek amacıyla slogan atmaya başladı.
Zanlıların araca bindirildiği sırada bir grup, olayları kaydeden gazetecilere saldırdı. A Haber Muhabiri Ahmet Nazif Vural, saldırganlar tarafından yerde darp edildi. Bir kişinin, yerdeki A Haber muhabirinin yüzüne tekme attığı görüldü. Darp edilen muhabir, Büyükçekmece Adliyesi’ne giderek şikayetçi oldu.
Öfkeli kalabalık, diğer basın mensupları ve vatandaşlar tarafından sakinleştirildi.

Tatil zamanlarında çocuklarımızın ders çalışması gerekiyor mu?

Sıradaki haber:

Tatil zamanlarında çocuklarımızın ders çalışması gerekiyor mu?

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.