h Dolar 33,0574 % -0.08
h Euro 36,0363 % -0.08
h Sterlin 42,7619 % -0.18
h Altın (Gr) 2.556,04 %-1,72
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Bolu Otogarı’nda Kış Lastiği Zorunluluğu Başlıyor

Bolu Otogarı’nda Kış Lastiği Zorunluluğu Başlıyor

Bolu'da trafik ekipleri, Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde kış lastiği denetimi gerçekleştirdi. Araçların lastikleri kontrol edilirken, yolcuların emniyet kemerleri ve sürücülerin belgeleri de denetlendi. Otobüs şoförleri ve yolcular ise yapılan denetimleri olumlu buldu.

Bolu’daki Otobüs Terminali’nde trafik ekipleri, kış lastiği uygulaması gerçekleştirdi. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yolcu otobüslerini denetledi. Denetimlerde araçların lastik derinliği ölçüldü ve yolcuların emniyet kemerleri kontrol edildi. 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe giren “Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi”nin (U-ETDS) yolcuların güvenliği için önemli bir adım olduğuna dikkat çeken otobüs şoförü Remzi Arabacı, “Bu sistemin sayesinde araçlar, uydudan takip edilebiliyor ve hız limitlerine uyulup uyulmadığı kontrol edilebiliyor. Yolcularımız daha güvenli bir şekilde seyahat edebiliyor” dedi. Otobüs yolcusu Haluk Ertan da uygulamanın olumlu bir adım olduğunu belirterek, “Bunun devam ettirilmesi önemli” diye konuştu.

İstanbul’da ‘Yüzyılın Dönüşümü’ için bilgilendirme tırları yollarda

Sıradaki haber:

İstanbul’da ‘Yüzyılın Dönüşümü’ için bilgilendirme tırları yollarda

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.