h Dolar 30,9610 % 0.15
h Euro 33,4875 % 0.15
h Sterlin 39,0774 % 0.08
h Altın (Gr) 2.018,26 %0,33
h BIST100 9.343,07 %-0,02
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Belediye çalışanlarının giydiği iş kıyafetleri, TORTEK firması tarafından üretiliyor.

Belediye çalışanlarının giydiği iş kıyafetleri, TORTEK firması tarafından üretiliyor.

Toroslar Belediyesi, personelinin iş kıyafetlerini kendi atölyelerinde üretiyor ve bütçeye tasarruf sağlıyor. 56 farklı branşta mesleki eğitim veren TORTEK, bugüne kadar 4 bin 500 adet iş kıyafeti üretti. Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, hem üretim hem de katkı sağlama amacıyla atölyelerin önemini vurguladı.

Mersin’in merkez ilçesi Toroslar Belediyesi, belediye çalışanlarının iş kıyafetlerini ve üniformalarını kendi bünyesinde bulunan TORTEK atölyelerinde üretiyor. Temizlik İşleri, Fen İşleri, Park ve Bahçeler, Sosyal İşler, Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü gibi birimlerde görev yapan personel, kıyafet ihtiyacını TORTEK atölyelerinde üretilen ürünlerle karşılıyor. Bu uygulama sayesinde belediyenin bütçesine de tasarruf sağlanıyor. TORTEK Üretim Atölyesi, Sağlık Mahallesi’nde bulunuyor ve bugüne kadar 4 bin 500 iş kıyafeti üretimi gerçekleştirildi.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 56 farklı alanda Teknik ve Mesleki Eğitim Kursları (TORTEK) sayesinde 6 bin 278 vatandaşa mesleki eğitim verildiğini belirtti. Yılmaz, kursiyerlerin el becerilerini geliştirerek öğrendiklerini üretime döktüklerini ve ürettikleri ürünleri satarak ev ekonomilerine katkı sağladıklarını ifade etti. Ayrıca, belediye çalışanlarının iş kıyafetlerinin de bu atölyelerde üretildiğini söyleyen Yılmaz, göreve geldikleri günden bu yana üretim odaklı çalışmalara önem verdiklerini vurguladı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cuma günü Fatih Camii’nde hutbe verdi.

Sıradaki haber:

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cuma günü Fatih Camii’nde hutbe verdi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.