h Dolar 33,0521 % -0.08
h Euro 36,0322 % -0.08
h Sterlin 42,9299 % -0.06
h Altın (Gr) 2.571,39 %0,40
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Bakan Özhaseki, Şehitlerimizin Ailelerine ve Geride Kalanlara Asla Sırt Çevirmeyeceğiz

Bakan Özhaseki, Şehitlerimizin Ailelerine ve Geride Kalanlara Asla Sırt Çevirmeyeceğiz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Irak'ta şehit düşen Piyade Er Müslüm Özdemir'in depremzede ailesine konut temin edeceklerini açıkladı. Ailenin isteğine bağlı olarak rezerv alanda veya yaşadıkları mahallede yapılan konutlardan birini seçebilecekler. Bakan Özhaseki, şehitlerin ailelerine sahip çıkmaya devam edeceklerini vurguladı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerlerden Kahramanmaraşlı Piyade Er Müslüm Özdemir’in depremde evi yıkılan ailesine yardım eli uzatacaklarını belirtti. Bakan Özhaseki, şehitlerin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi.

Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde meydana gelen çatışmada şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Müslüm Özdemir’in ailesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı harekete geçti.

Bakan Özhaseki, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, şehit olan Müslüm Özdemir’in ailesinin depremzedeler arasında olduğunu ve kendilerine tahsis edilen konteyneri depo olarak kullanmaya başladıklarını belirtti. Bakan Özhaseki, şehit ailesinin tercihleri doğrultusunda istedikleri takdirde rezerv alandaki konutlardan ya da yaşadıkları mahallede yapımı devam eden konutlardan birine sahip olabileceklerini ifade etti.

Bakan Özhaseki, “Şehitlerimizin ailesine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Rabbim tüm şehitlerimize cennetinde Peygamber Efendimize komşu eylesin. Kahraman askerlerimize bir kere daha Allah’tan rahmet, yaralı Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Niğde’de gerçekleştirilen yürüyüşte PKK ve İsrail kınandı

Sıradaki haber:

Niğde’de gerçekleştirilen yürüyüşte PKK ve İsrail kınandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.