h Dolar 33,0568 % -0.08
h Euro 36,0378 % -0.08
h Sterlin 42,7558 % -0.18
h Altın (Gr) 2.557,64 %-1,65
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır, “’Bizim Esnaf’ uygulamamız ile esnafımıza ve komşularımıza 150 Milyon TL destek sağladık”

Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır, “’Bizim Esnaf’ uygulamamız ile esnafımıza ve komşularımıza 150 Milyon TL destek sağladık”

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, "Bizim Esnaf" uygulamasıyla 2021 yılında esnafa ve komşulara 150 milyon TL destek sağlandığını açıkladı. Bahçelievler Belediyesi ayrıca "En İyi Akıllı Şehir Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye" ödülünü aldı. Başkan Bahadır, bu başarılarıyla ilçeyi akıllı bir şehir haline getirdiklerini belirtti. Bahadır, ayrıca zincir marketlerle mücadele ettiklerini ve küçük esnafları desteklediklerini vurguladı.

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, ilçedeki küçük esnafın ekonomik payını artırmak ve rekabet güçlerini geliştirmek amacıyla “Bizim Esnaf” uygulamasını hayata geçirdiklerini söyledi. 2021 yılında başlatılan bu uygulama sayesinde esnafa ve Bahçelievlerli vatandaşlara 150 milyon lira destek sağlandığını belirtti. Bahadır ayrıca, Bahçelievler Belediyesi olarak “En İyi Akıllı Şehir Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye” ödülünü aldıklarını da vurguladı.

Bahçelievler Belediyesi, “Bizim Esnaf Buluşması” adlı bir program düzenledi. Programa Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ve birçok esnaf katıldı. Program kapsamında yaptığı açıklamada Bahadır, “Bizim Esnaf” uygulamasının esnafa ve komşulara 150 milyon lira destek sağladığını ifade etti. Bahadır ayrıca, Bahçelievler Belediyesi olarak ilçede düzenlenen en iyi akıllı şehir projesi geliştiren ve uygulayan belediye ödülünü aldıklarını da belirtti.

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, konuşmasında teknolojinin gelişimiyle birlikte yerel yönetimde dijital dönüşümü yakaladıklarını ve hizmetlerini daha kolay, ulaşılabilir ve şeffaf hale getirdiklerini söyledi. Bahadır, “Bizim Esnaf” uygulamasını hayata geçirerek küçük esnafın ekonomik payını artırmayı ve rekabet güçlerini geliştirmeyi hedeflediklerini belirtti. Bu uygulama ile komşuların nakdi yardıma alternatif olarak sanal para kullanarak alışveriş yapabildiğini ve bu sayede ihtiyaç sahibi komşulara yardım ulaştırdıklarını söyledi. Bahadır, “Bizim Esnaf” uygulamasının toplumda dijital okuryazarlığın artmasını ve yerel sosyal yardım otomasyonunun oluşturulmasını sağladığını ifade etti.

Bahadır ayrıca, belediye olarak zincir marketlere karşı mücadele ettiklerini ve küçük esnafı desteklediklerini dile getirdi. Zincir marketlerin sürekli artan fiyatlarıyla toplumun ve ekonominin huzursuz olduğunu belirten Bahadır, Ticaret Bakanlığı’nın bu konuda gerekli tedbirleri alacağına ve bu tür uygulamaları engelleyeceğine inandığını ifade etti.

Bahçelievler Belediyesi olarak “En İyi Akıllı Şehir Projesi Geliştiren ve Uygulayan Belediye” ödülünü aldıklarını belirten Bahadır, ilçeyi akıllı şehir haline getirdiklerini ve birçok yenilikçi çözümle hayatı kolaylaştırdıklarını söyledi. Bahadır, “Bizim Esnaf”, “Akıllı Saha”, “e-Ruhsat”, “e-Devlet’e entegre belediye hizmetleri” gibi birçok projeyle ilçeyi akıllı şehir haline dönüştürdüklerini ifade etti.

Çanakkale Boğazı’nda fırtına nedeniyle ada seferlerinde aksaklık yaşanıyor

Sıradaki haber:

Çanakkale Boğazı’nda fırtına nedeniyle ada seferlerinde aksaklık yaşanıyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.