h Dolar 32,9971 % -0.15
h Euro 36,0062 % -0.15
h Sterlin 42,9197 % -0.07
h Altın (Gr) 2.567,22 %0,24
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kurum, “Esenyurt halkını trafik sorunundan tamamen kurtaracağız” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kurum, “Esenyurt halkını trafik sorunundan tamamen kurtaracağız” dedi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Esenyurt'ta projelerinden bahsederek trafik sorununun çözümü için alternatif yollar ve kavşaklar yapacaklarını söyledi. Kurum ayrıca riskli yapılarla ilgili olarak Çınar ve Örnek mahallelerinde yerinde, gönüllü ve hızlı dönüşüm çalışmaları başlatacaklarını açıkladı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Esenyurt’ta yapmış olduğu bir etkinlikte projelerinden bahsederek, Esenyurtlu vatandaşları trafik sorunundan tamamen kurtaracaklarını belirtti. Kurum, burada yaptığı konuşmanın ardından Esenyurt’ta bulunan AK Parti İlçe binasını ziyaret etti ve partililerle bir araya geldi. Daha sonra İl Dernekler Birliği, STK’lar ve Muhtarlarla Buluşma programında da konuşma yapan Kurum, Esenyurt’a 3 büyük otopark inşa edeceklerini açıkladı. Ayrıca, Avcılar ve Esenyurt bölgesindeki trafik sorununa değinen Kurum, yeni bir tünel projesi üzerinde çalıştıklarını ve E-5’e alternatif yollar ve kavşaklar yaparak Esenyurtlu vatandaşları trafik sorunundan kurtaracaklarını söyledi.

Kurum, konuşmasının devamında Çınar ve Örnek mahallelerindeki sorunlara da değindi. Bu mahallelerde bazı vatandaşların tapularını alabildiğini ancak bazılarının hala tapularını alamadığını belirten Kurum, sorunları çözmek için gece gündüz çalışacaklarını ve mülkiyet haklarını vatandaşlara vereceklerini söyledi. Ayrıca, gereken imar planlarını hızla yapacaklarını ve riskli yapıların olduğu bölgelerde dönüşümü başlatacaklarını ifade etti. Hedeflerinin Esenyurt’ta tek bir riskli yapı bırakmamak olduğunu dile getiren Kurum, vatandaşların huzur içinde yaşamasını sağlamak için bu süreci hızla yürüteceklerini vurguladı.

Kırklareli’nde Regaip Kandili, dualarla birlikte kutlandı

Sıradaki haber:

Kırklareli’nde Regaip Kandili, dualarla birlikte kutlandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.