h Dolar 33,0985 % 0.17
h Euro 36,0691 % 0.17
h Sterlin 42,9505 % 0.1
h Altın (Gr) 2.561,51 %0,02
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Türkiye
  • Adalet Bakanı Tunç, Ankara Adliyesi’nin tamamlanmasının ardından Ankaralıların hizmetine sunulacağını belirtti. Başkentteki adliye binasının inşaatının 40 ay gibi bir süre içinde tamamlanacağını vurgulayan Bakan Tunç, bu yeni adliyenin Ankaralılara daha iyi hizmet vereceğini ifade etti.

Adalet Bakanı Tunç, Ankara Adliyesi’nin tamamlanmasının ardından Ankaralıların hizmetine sunulacağını belirtti. Başkentteki adliye binasının inşaatının 40 ay gibi bir süre içinde tamamlanacağını vurgulayan Bakan Tunç, bu yeni adliyenin Ankaralılara daha iyi hizmet vereceğini ifade etti.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara Adliyesi'nin tamamlanması için çalışmaların devam ettiğini ve 40 ay içinde Ankaralılara hizmet vereceğini belirtti. Yeni adliye binası, Türkiye'nin en büyük kapalı alanına sahip olacak ve içinde 399 duruşma salonu, 2 bin 640 araçlık otopark ve 650 kişilik konferans salonu bulunacak. Ayrıca, Gölbaşı ve Nallıhan ilçelerine de yeni adliye binaları yapılacak.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ankara Adliyesi’nin tamamlanmasıyla ilgili olarak, “40 ay içerisinde Ankara Adliyesi’nin tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulmuş olacak” açıklamasını yaptı. Adalet Bakanı Tunç, Ankara Valisi Vasip Şahin’le gerçekleştirdikleri görüşme sırasında adliye yatırımlarıyla ilgili çalışmaları değerlendirdiklerini ifade etti. Ankara’nın nüfusunun artmasıyla birlikte yargının iş yükünün de arttığını belirten Tunç, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nda sona eren yıllarda 347 bin 820 derdest soruşturma, ceza mahkemelerinde 80 bin, hukuk mahkemelerinde de 156 bin dava dosyasının olduğunu vurguladı.

Adalet Bakanı, Ankara’daki mahkeme sayılarının arttırılmasıyla ilgili olarak da bilgi verdi. Tunç, “2002 yılında Ankara’da 263 mahkeme bulunurken, şu anda 643 mahkeme bulunuyor. 178 yeni mahkeme kurulumu çalışmaları devam ediyor” dedi. Ankara’da ayrı binalarda hizmet veren adliyelerin bazılarının kiralanmış olduğunu ve bu binaların tek bir çatı altında toplanması için uzun süredir çalışma yapıldığını hatırlatan Tunç, yeni adliye binasının inşaat ihalesinin gerçekleştirildiğini ve sözleşmenin imzalandığını duyurdu. Yüklenici firma tarafından inşaata başlandığını belirten Tunç, Ankara Adliyesi’nin tamamlanması için yaklaşık 40 ay süren bir süre gerektiğini söyledi. Ankara Adliyesi toplam 662 bin metrekare alanı kapsayacak.

Tunç, yeni adliyenin Yenimahalle ilçesinde yer alacağını ve yatay bir mimariye sahip olacağını belirtti. Yeni adliye binasının Türkiye’nin en büyük kapalı alanına sahip olacağını ifade eden Tunç, içerisinde 399 duruşma salonu, 2 bin 640 araçlık otopark ve 650 kişilik konferans salonu bulunacağını söyledi. Ayrıca, yeşil bina olarak tasarlanan ve güneş panelleriyle doğal havalandırmaları içeren akıllı bir bina olacağını belirtti ve adliyenin hem Türkiye’nin hem de dünyanın en büyük adalet sarayı olacağını vurguladı.

Tunç, Ankara’daki diğer adliyelerin yapımıyla ilgili de bilgi verdi. Ankara Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın yeni bir binaya ihtiyaç duyduğunu ifade eden Tunç, bu binanın inşaat sürecinin başladığını belirtti. Ayrıca, Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü için yeni bir binanın yapımı konusunda teklif yapıldığını ve Bölge Adliye Mahkemesi inşaatının Etimesgut’ta devam ettiğini açıkladı. Yargıtay’ın yeni binaya taşınmasının ardından tarihi binanın da restorasyon çalışmalarına tabi tutulacağını söyleyen Tunç, Gölbaşı ve Nallıhan ilçelerine yeni adliye binaları yapılmak için çalışmaların sürdüğünü vurguladı.

Muğla İletişim Bölge Müdürlüğü yetkilileri, gazetecilerle buluşma düzenledi

Sıradaki haber:

Muğla İletişim Bölge Müdürlüğü yetkilileri, gazetecilerle buluşma düzenledi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.