h Dolar 33,0580 % 0.05
h Euro 36,1080 % 0.05
h Sterlin 42,9462 % 0.12
h Altın (Gr) 2.563,08 %0,08
h BIST100 11.064,85 %0,37
a

Görme engelliler sinema filminde buluştu

Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi, Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro salonunda sesli betimlemeli bir sinema filminin gösterimini gerçekleştirdi. Programda konuşan dernek başkanı Bayram Özen, görme engellilerin filmleri özgürce izlemelerini ve empati yapmayı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca derneğe sesli betimleme hizmeti sağlayan Sesli Betimleme Derneği'ne, salonu ücretsiz tahsis eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na ve programa destek veren Aydınlı dostlara teşekkür etti.

Aydın Altı Nokta Körler Derneği, Şükran Güngör-Yıldız Kenter Tiyatro Salonu’nda bir sinema filminin sesli betimlemeli gösterimini düzenledi. Programa katılım ücretsizdi ve Altı Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen konuşma yaparak, “Amacımız, görme engelli bireylerin filmleri özgürce izlemelerini ve toplumda yaşayan diğer kişilerin de empati yapmalarını sağlamaktır. Filmleri sesli betimlemeli hale getiren Sesli Betimleme Derneği’ne ve bu salonda bize ücretsiz yer tahsis eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ve her zaman bizlere destek olan Aydınlı dostlarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Kayseri, Önemli Bir Eğitim Merkezi Olarak Gündemde

Sıradaki haber:

Kayseri, Önemli Bir Eğitim Merkezi Olarak Gündemde

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.