h Dolar 33,0030 % 0.01
h Euro 35,9777 % 0.01
h Sterlin 42,9491 % -0.05
h Altın (Gr) 2.567,65 %-0,07
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Spor
  • Gençler Spor Yaparak Sağlıklı Yaşama Adım Atıyor

Gençler Spor Yaparak Sağlıklı Yaşama Adım Atıyor

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, gençlere spor alışkanlığı kazandırmak için salon sporları kursları düzenliyor. Voleybol, basketbol, tekvando, judo, futbol ve BESYO-POMEM dallarında eğitimler verilen kurslara gençler yoğun ilgi gösteriyor. Ayrıca Haliliye Belediyesi, Futbol Okulu aracılığıyla genç futbolcular yetiştiriyor. Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları (BESYO) ve Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavı için ise özel yetenek parkurları kuruldu. Kayıtların devam ettiği kurslar, gençlerin sağlıklı ve düzenli spor yapmalarına olanak sağlıyor.

Haliliye Belediyesi, gençlerin sporla tanışması ve spor alışkanlığı kazanması amacıyla salon sporları ve diğer kurslarıyla hizmet veriyor. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, gençlerin sağlıklı ortamlarda spor yapmasını ve kötü alışkanlıklardan uzak durmasını önemsiyor. Bu kapsamda, Eyüp Cenap Gülpınar Spor Merkezi, Aliya İzzetbegoviç Spor Merkezi ve Sabiha Özlek Spor Salonunda voleybol, basketbol, tekvando, judo, futbol ve BESYO-POMEM derslerine katılan gençlere eğitim veriliyor. Uzman eğitmenler tarafından yönlendirilen kurslara 7-14 yaş arasındaki gençler yoğun ilgi gösteriyor. Gençler, bu kurslara katılarak spor dallarıyla tanışıyor ve geleceğin spor yıldızları olma hedefiyle çalışıyor. Ayrıca, Haliliye Belediyesi bünyesindeki Futbol Okulu da genç yetenekleri keşfetmeyi amaçlıyor. Futbolun teknik kurallarının öğretildiği kursa gençler büyük ilgi gösteriyor. Öte yandan, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları (BESYO) ve Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavına hazırlık kursları da düzenleniyor. Bu kurslarla öğrenciler, özel yetenek parkur sınavına hazırlanarak hayallerine adım atma şansı elde ediyor. Haliliye Belediyesi, spor kurslarına katılmak isteyen gençlere hala kayıt imkanı sağlıyor.

Beşiktaş’ta Amir Hadziahmetovic, cerrahi operasyon geçirdi

Sıradaki haber:

Beşiktaş’ta Amir Hadziahmetovic, cerrahi operasyon geçirdi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.