h Dolar 33,0783 % 0.15
h Euro 36,1784 % 0.15
h Sterlin 43,0798 % 0.38
h Altın (Gr) 2.612,32 %-0,35
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • Yozgat’ta bağımlılıkla savaşa odaklı sergi ziyaretçilerini bekliyor!

Yozgat’ta bağımlılıkla savaşa odaklı sergi ziyaretçilerini bekliyor!

Yozgat Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) tarafından düzenlenen sergide, tütün, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığıyla mücadele eden danışanların resim ve el sanatları eserleri sergilendi. YEDAM tarafından sağlanan ücretsiz desteklerle tasarlanan ürünler, filografi, kağıt rölyef ve yağlı boya tablo gibi farklı alanlardan oluşuyordu. Yozgat Vali Yardımcısı Halil Dalak, sergide katkısı olanlara teşekkür etti ve duygulandığını ifade etti. Yeşilay Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk ise YEDAM'ın bağımlılıkla mücadelede ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağladığını belirtti. Ayrıca sergiye katılan YEDAM çalışanları, vatandaşlara bağımlılık konusunda bilgilendirme yaptı.

Yozgat’ta Yeşilay Danışmanlık Merkezi’nden (YEDAM) destek alan danışanlar tarafından yapılan resim ve el sanatları sergisi büyük ilgi gördü. Yozgat’ta tütün, alkol, uyuşturucu madde, kumar ve internet bağımlılığı gibi sorunları olan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağlayan YEDAM, bağımlılıkla mücadeleye dikkat çekmek amacıyla bir alışveriş merkezinde sergi düzenledi. YEDAM atölyelerinde bağımlılar tarafından tasarlanan ürünler, sergide vatandaşların beğenisine sunuldu. Serginin açılışında konuşan Yozgat Vali Yardımcısı Halil Dalak, emeği geçenlere teşekkür etti ve danışanların ortaya çıkardığı güzel eserlerin duygulandırdığını ifade etti. Yeşilay Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk ise YEDAM’ın tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağımlılığı gibi sorunlarla mücadele etmek için ücretsiz destek sağladığını belirtti. Ayrıca, danışanların boş zamanlarını değerlendirmek, riskli ortamlardan uzak durmak ve ruhsal sorunlarını azaltmak amacıyla atölyelerde tasarlanan ürünlerin sergisini düzenlediklerini vurguladı. YEDAM çalışanları da sergiye katılıp ziyaret eden vatandaşlara bağımlılıkla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Prof. Dr. Caferi Tayyar Şaşmaz: “Yılda 1.4 milyon kişinin ölümünü hala basit önlemlerle engelleyebiliriz

Sıradaki haber:

Prof. Dr. Caferi Tayyar Şaşmaz: “Yılda 1.4 milyon kişinin ölümünü hala basit önlemlerle engelleyebiliriz

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.