h Dolar 32,8248 % 0.04
h Euro 35,2439 % 0.04
h Sterlin 41,7711 % -0.2
h Altın (Gr) 2.451,13 %-1,53
h BIST100 10.771,36 %0,29
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • Canlı Yayında İlginc Bir Ameliyat Gerçekleşti: Tümörlü Böbrek ve Böbrek Taşı Operasyonu

Canlı Yayında İlginc Bir Ameliyat Gerçekleşti: Tümörlü Böbrek ve Böbrek Taşı Operasyonu

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, minimal invaziv üroloji kursu kapsamında canlı yayında iki hastaya kapalı tümör ve böbrek taşı ameliyatı gerçekleştirdi. Bu başarı, düzenlenen bilimsel hekim toplantısında paylaşıldı. Kursun ikinci bölümünde ise laparoskopik cerrahi yapıldı. Hastanenin başhekimi, sağlık hizmetlerinin yanı sıra eğitim alanında da önemli çalışmalar yaptıklarını belirtti. Üroloji anabilim dalının bölge için büyük bir değere sahip olduğu vurgulandı.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Tarihi Ameliyat: Canlı Yayında Kapalı Tümörlü Böbrek ve Böbrek Taşı Operasyonu

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, üroloji alanında önemli bir başarıya imza attı. Hastanede gerçekleştirilen canlı yayında, kapalı ameliyat tekniği ile iki hastaya kapalı böbrek tümörü ve böbrek taşı operasyonu gerçekleştirildi. Bu büyük başarı, hastane yetkilileri ve üroloji uzmanları tarafından büyük bir heyecan ve memnuniyetle karşılandı.

Üroloji alanında uzmanlaşmış olan Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Minimal İnvaziv Üroloji Derneği iş birliğinde düzenlenen 2. Laporaskopik Canlı Cerrahi Kursu kapsamında bu önemli ameliyatlar gerçekleştirildi. Ameliyatlar, canlı yayın eşliğinde gerçekleştirilerek, ameliyathaneden salondaki katılımcılar ve sosyal medya üzerinden Türkiye genelindeki izleyiciler tarafından takip edildi.

Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Baykam, kursun düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken, ayrıca hastane ve klinik olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sinan Zehir ise hastanenin sağlık alanında büyük bir dönüşüm yaşadığını ve üroloji alanında yapılan bu başarılı operasyonların bunun bir kanıtı olduğunu belirtti.

Bu önemli ameliyatlardan biri olan laporaskopik parsiyel nefrektomi ameliyatı Dr. Cenk Yücel Bilen tarafından gerçekleştirilirken, diğer bir ameliyat olan fleksible üreterorenoskopi ameliyatı ise Dr. Musa Ekici tarafından gerçekleştirildi. Bu başarılı operasyonlar, üroloji alanında yapılan önemli bilimsel çalışmaların ve teknolojik gelişmelerin sonucu olarak değerlendirilmekte ve hastane yetkilileri tarafından büyük bir gurur kaynağı olarak nitelendirilmektedir.

375 Bin Lira Karşılığında Bacağını Kurtarmaya Çalıştı, Hem Bacağını Hem de Parasını Kaybetti

Sıradaki haber:

375 Bin Lira Karşılığında Bacağını Kurtarmaya Çalıştı, Hem Bacağını Hem de Parasını Kaybetti

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.