h Dolar 33,0932 % 0.2
h Euro 36,2077 % 0.2
h Sterlin 43,0479 % 0.35
h Altın (Gr) 2.620,95 %-0,02
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • Stoklar düşüyor, valilik kan bağışı çağrısı yapıyor

Stoklar düşüyor, valilik kan bağışı çağrısı yapıyor

Samsun Valiliği, "Birbirimize Candan Bağlıyız" sloganıyla başlatılan bir kampanya ile vatandaşları Kızılay'a kan bağışı yapmaya çağırıyor. Kış aylarında kan bağışlarının düşmesi, stok kontrolünü zorlaştırmaktadır. Sağlık kuruluşlarındaki hastaların kan ihtiyaçlarını karşılamak için yapılan bu kampanya, insanların hayatını kurtarmaya yönelik bir çağrıdır.

Samsun Valiliği, sağlık kurumlarındaki hastaların kan ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlatılan “Birbirimize Candan Bağlıyız” kampanyasıyla vatandaşları Kızılay’a kan bağışında bulunmaya çağırıyor. Samsun Valiliği tarafından yapılan açıklamada, kanın başka hiçbir şeyle yer değiştirilemeyen bir tedavi yöntemi olduğunun altı çizilerek, Kızılay’ın günlük belirli miktarda kan bağışı toplamak, testlerden geçirerek işlemek ve hastanelere ulaştırmak zorunda olduğu vurgulandı. Kış aylarında kan bağışlarının azaldığı ve bu durumun stok yönetimini zorlaştırdığına dikkat çekilen açıklamada, “Birbirimize Candan Bağlıyız” sloganıyla başlatılan kampanyada, insanlar Kızılay kan bağış noktalarında kan bağışı yaparak hayat kurtarma çağrısına yanıt vermeye davet ediliyor.

Denizli Tekden Hastanesi, gazetecilere check up hizmeti sunarak jest yaptı.

Sıradaki haber:

Denizli Tekden Hastanesi, gazetecilere check up hizmeti sunarak jest yaptı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.