h Dolar 33,0905 % 0.07
h Euro 36,2992 % 0.07
h Sterlin 43,0993 % 0.12
h Altın (Gr) 2.621,40 %0,29
h BIST100 11.184,87 %0,46
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • Minik Erva Asel için ambulans helikopter havalanıyor

Minik Erva Asel için ambulans helikopter havalanıyor

Gümüşhane'de akciğer enfeksiyonu nedeniyle solunum sıkıntısı yaşayan 6 yaşındaki Erva Asel Yakışır, Ankara'daki hastaneye götürülmek üzere ambulans helikopterle Trabzon'a naklediliyor. Durumu kötüleşen çocuğun tedavisi için hızlı bir şekilde önlem alındı ve Bakanlık tarafından helikopter ve uçak ambulans tahsis edildi. Ambulanslarla yapılan nakil sonucunda minik Erva Asel, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi edilecek. Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü yetkilisi Dr. Emre Karataş, yapılan planlama ve iletişim sonucunda başarılı bir nakil gerçekleştirileceğini belirtti.

Gümüşhane’de tedavi gören 6 yaşındaki Erva Asel Yakışır, solunum sıkıntısı nedeniyle entübe edilerek Ankara’ya gönderilmek üzere ambulans helikopterle Trabzon’a taşındı. Gümüşhane Devlet Hastanesi çocuk servisinde akciğer enfeksiyonu sebebiyle tedavi gören Erva Asel’in durumu kötüleştiğinde, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi edilmesine karar verildi. Sağlık Bakanlığı’na bağlı ambulans helikopterle Trabzon’a taşınan minik Erva Asel, buradan da ambulans uçakla Ankara’ya sevk edilecek. Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Emre Karataş, Bakanlıkla hızlı bir iletişim kurabildiklerini ve olumlu bir yanıt aldıklarını belirtti. Karataş, “Hastanemizde yatan bir çocuğumuzun durumu kötüleştiği için entübe edildi. Çevre illerde çocuk yoğun bakımı için yer aradık, ancak bulamadık. Ankara’da yer bulunduktan sonra helikopter ve uçak ambulansla taşımasını gerçekleştirmek için Bakanlığımızla iletişime geçtik. Olumlu yanıt alındıktan sonra servisten ambulansla helikopter ambulansla Trabzon’a, buradan da uçak ambulansla birlikte Ankara’ya taşınacak” şeklinde açıklama yaptı.

Kızılay, Kan Merkezi’ni yeni adrese taşıdı ve hizmetlerine kaldığı yerden devam ediyor

Sıradaki haber:

Kızılay, Kan Merkezi’ni yeni adrese taşıdı ve hizmetlerine kaldığı yerden devam ediyor

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.