h Dolar 30,9604 % 0.15
h Euro 33,5100 % 0.15
h Sterlin 39,1419 % 0.24
h Altın (Gr) 2.019,37 %0,38
h BIST100 9.358,53 %0,15
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • Aydın’ın Şehir Hastanesi’nin durumu değerlendirildi

Aydın’ın Şehir Hastanesi’nin durumu değerlendirildi

Aydın Valisi Yakup Canbolat başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında Aydın Şehir Hastanesi'nin yol, alt yapı ve diğer hizmet çalışmaları değerlendirildi. Aydın Şehir Hastanesi, Sağlık Bakanlığı koordinesinde yapımına devam ediyor ve tamamlandığında Aydın ve Ege Bölgesi'nin uluslararası kalitede bir sağlık kampüsü olması hedefleniyor. Toplantıda, hastanenin ulaşımını sağlayacak yol ve altyapı çalışmaları ile diğer hizmetlerin durumu değerlendirildi. Vali Canbolat'ın yanı sıra birçok kurum ve kuruluş temsilcisi de toplantıya katıldı.

Aydın Şehir Hastanesi’nin inşaatı hızla ilerliyor. Vali Yakup Canbolat başkanlığında gerçekleştirilen bir değerlendirme toplantısıyla birlikte, Aydın’ın sağlık yapısını güçlendirecek olan bu hastane projesi ele alındı. Sağlık Bakanlığı’nın 2020 yatırım programına dahil edilen ve 2021 Kasım ayında Efeler ilçesinde başlanan hastane inşaatı sürekli bir şekilde devam ediyor. Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda yüklenici firma tarafından gerçekleştirilen bu proje tamamlandığında, Aydın ve Ege Bölgesi için uluslararası bir kalitede sağlık kampüsü haline gelecek. Şehir Hastanesi, 270 bin metrekarelik inşaat alanına sahip olacak ve bin 400 yatak kapasitesine sahip olacak. Aydın Valisi Yakup Canbolat başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında, Aydın Şehir Hastanesi’nin yol, alt yapı ve diğer hizmet çalışmaları ele alındı. Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Aydın Şehir Hastanesi’nin Şevketiye Mahallesi’nde 140 bin metrekare alanda devam eden inşaatının yol, alt yapı ve diğer hizmet çalışmalarının Vali Canbolat başkanlığında değerlendirildiği belirtildi. Toplantıda Aydın Şehir Hastanesi hakkında genel bir sunum yapıldı ve yol, alt yapı, temiz ve atık su hatları, enerji nakil hatları gibi konularda çalışmaların değerlendirildiği ifade edildi. Toplantıya Vali Canbolat’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Ertekin, İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul ve ilgili kurum ve kuruluş temsilcileri de katıldı.

Beyşehir Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Polikliniğinde hasta kabulü başladı

Sıradaki haber:

Beyşehir Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatrisi Polikliniğinde hasta kabulü başladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.