h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • Ani hava sıcaklığı değişiklikleri grip vakalarında artışa neden oluyor

Ani hava sıcaklığı değişiklikleri grip vakalarında artışa neden oluyor

Erzincan'da hava sıcaklıklarının ani değişimleri grip vakalarında önemli bir artışa neden oldu. Kentte bulunan hastaneler, grip ve soğuk algınlığı şikayetiyle gelen hastalarla dolup taşıyor. Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve diğer özel ve ilçe hastaneleri de grip hastalarıyla dolmaktadır. Artan grip vakalarının yanı sıra, son dönemde domuz gribi vakalarında da bir artış görülmektedir. Uzmanlar, gripten korunmak için aşı, kişisel hijyen kurallarına dikkat etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla dengeli beslenmeye önem verilmesi gerektiğini belirtmektedir. Ayrıca, uzmanlar kapalı ortamlarda bulunulduğunda maske takılması gerektiğini ve viral enfeksiyonların kolayca yayıldığını vurgulamaktadır.

Erzincan’da ani hava sıcaklığı değişimleriyle birlikte grip vakalarında önemli bir artış yaşandı. Kentteki hastaneler, grip hastalığı şikayetiyle gelen hastalarla dolup taşıyor.

Erzincan’da kışın etkisini hissettirmesiyle birlikte grip hastalığındaki artış nedeniyle acil servislerde yoğunluk yaşanıyor. Birçok kişi, grip ve soğuk algınlığı belirtileriyle hastanelere başvuruyor. Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi merkezi ve özel hastaneler ile ilçelerdeki hastanelerde grip şikayetiyle başvuranların sayısı her geçen gün artıyor. Grip korunmasında aşı yapılması, kişisel hijyen kurallarına uyulması gibi önlemlerin yanı sıra bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için yeterli ve dengeli beslenmenin önemi büyük.

“Artan domuz gribi vakaları konusunda uzmanlardan uyarı”

Son dönemlerde artan domuz gribi vakaları nedeniyle acil servislerde ve polikliniklerde yoğunluk yaşanıyor. Uzmanlar, domuz gribi ve son zamanlarda artan enfeksiyonlar hakkında soğuk kış aylarında kapalı ortamlarda bulunan insanlara uyarılarda bulunarak, “Insanlar soğuktan dolayı açık havaya çıkamadıkları için kapalı alanlarda bulunuyorlar. Ve bu da hastalığın daha hızlı yayılmasına neden oluyor. Kapalı ortamlara giderken kesinlikle maske takılması gerekmektedir. Viral enfeksiyonlar çok kolay bulaşan enfeksiyonlardır. Genellikle öksürük ve hapşırık yoluyla havada kalan damlacıkların, o bölgeye gelen insanlar tarafından solunması sonucunda enfeksiyon kapılır. Hasta olmamak için önerilerimiz bulunmaktadır. Mümkün olduğunca toplu alanlara girerken maske takmak önemlidir. Bu tür hastalıklar kış aylarında daha yaygındır, özellikle Kasım-Aralık-Ocak döneminde sıklıkla görülür. İnsanlar soğuktan dolayı dışarı çıkamadığı için kapalı alanlarda bulunur. Bağışıklık sistemini güçlendiren takviye gıdalar tüketilmelidir. Beslenme ve uyku düzenine dikkat edilmelidir. Böylece hastalığı hafif atlatabiliriz” ifadelerini kullandı.

10 kişiden 8’inin yaşamlarının belirli bir döneminde HPV ile temas ettiği ortaya çıktı.

Sıradaki haber:

10 kişiden 8’inin yaşamlarının belirli bir döneminde HPV ile temas ettiği ortaya çıktı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.