h Dolar 33,0896 % 0.07
h Euro 36,2761 % 0.07
h Sterlin 43,1117 % 0.13
h Altın (Gr) 2.622,64 %0,34
h BIST100 11.212,77 %0,71
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • Ağrı ilinde hamile kadın, paletli bir ambulansla kurtarıldı

Ağrı ilinde hamile kadın, paletli bir ambulansla kurtarıldı

Ağrı'nın Hamur ilçesinde kar ve tipi nedeniyle yolun kapandığı Ayvacık köyünde mahsur kalan hamile bir kadın, paletli ambulansla hastaneye yetiştirildi. 112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine sağlık ekipleri harekete geçti. 6 saatlik çalışmanın ardından köye ulaşan ekipler, hamile kadını Karadoğu köyüne kadar paletli ambulansla taşıyarak normal ambulansa aktardı. Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan kadının tedavisi yapıldıktan sonra taburcu edildi.

Kar ve tipiden dolayı yolu kapalı olan Ayvacık köyünde mahsur kalan hamile bir kadın, paletli ambulansla hastaneye yetiştirildi. Ağrı’nın Hamur ilçesine 48 kilometre uzaklıkta bulunan köyde yaşanan olayda, H.Ç. adlı hamile kadın rahatsızlandı ancak yolların ulaşıma kapalı olması nedeniyle hastaneye gidemedi. Durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildiren yakınları, sağlık ekiplerinden yardım istedi. Sağlık ekipleri hemen harekete geçti ve paletli ambulansla köye doğru yola çıktılar. Yaklaşık 6 saat süren bir çalışmanın ardından ekipler, Karadoğu köyünde kendilerini bekleyen normal ambulansa hamile kadını aktardı. H.Ç., Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı ve sağlığına kavuşmasıyla birlikte taburcu edildi. Bu olay, kar ve tipi koşullarında nasıl bir ekip çalışmasıyla hamile bir kadının hayatının kurtarıldığını gösterdi.

Cerrahi Hastanesi, Bozkurt Belediye çalışanlarına özel sağlık hizmetlerinde indirime gidiyor!

Sıradaki haber:

Cerrahi Hastanesi, Bozkurt Belediye çalışanlarına özel sağlık hizmetlerinde indirime gidiyor!

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.