h Dolar 33,0778 % 0.04
h Euro 36,0319 % 0.04
h Sterlin 42,9423 % 0.05
h Altın (Gr) 2.564,63 %0,14
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • Adıyaman’da görme engellilerin “farkındalık” yürüyüşü düzenlendi

Adıyaman’da görme engellilerin “farkındalık” yürüyüşü düzenlendi

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bulunan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla bir farkındalık yürüyüşü düzenledi. Kahta Kaymakamlık önünde gerçekleşen etkinliğe, İlçe Emniyet Müdürü, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü, İlçe Müftüsü, Engelliler Derneği Başkanı ve görme engelliler ile vatandaşlar katıldı. Protokol üyeleri ve vatandaşlar, 1 Nolu Sağlık Ocağı'na kadar yürüyerek geri döndü. Etkinlikte konuşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü, engelli bireylerin her zaman desteklenmeleri gerektiğini vurguladı ve mutlu bir hayat geçirmelerini diledi.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde, Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası dolayısıyla Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından bir farkındalık yürüyüşü düzenlendi. Kahta Kaymakamlığının önünde gerçekleştirilen yürüyüşe Kahta İlçe Emniyet Müdürü Özgür Sefa Sezer, Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Erşahin, İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, Engelliler Derneği Başkanı Serkan Aslan ve görme engelliler ile vatandaşlar katıldı. Etkinlik çerçevesinde protokol üyeleri ve vatandaşlar, Kaymakamlığın önünden başlayarak 1 Nolu Sağlık Ocağı’na kadar yürüdü ve ardından tekrar nerde toplandı. Etkinlik alanında konuşan Kahta Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Şevket Erşahin, “Engelli olmak bir tercih meselesi değildir. Ancak biz, engelli kardeşlerimizin hayatları boyunca yanlarında olmak, onlara devletimizin tüm kapılarının açık olduğunu göstermek ve her zaman desteklerini hissettirmek istiyoruz. Sizlere hayatınız boyunca mutluluk ve huzur diliyoruz” şeklinde konuştu.

Sağlık Müdürü Şenkul, Karacasu’daki hastanede denetim gerçekleştirdi

Sıradaki haber:

Sağlık Müdürü Şenkul, Karacasu’daki hastanede denetim gerçekleştirdi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.