h Dolar 33,1065 % 0.15
h Euro 36,1014 % 0.15
h Sterlin 43,0396 % 0.19
h Altın (Gr) 2.562,15 %0,04
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Sağlık
  • 15 günlük bebeğin acil durumu için havalanan ambulans uçağı

15 günlük bebeğin acil durumu için havalanan ambulans uçağı

Van'da tedavi gören bir 15 günlük bebek, kalp yetmezliği nedeniyle Eskişehir'deki bir hastaneye sevk edildi. Bebek ambulans uçakla nakledildi.

Van’da kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gören 15 günlük bir bebek, ambulans uçakla Eskişehir’e sevk edildi.

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde konjenital kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gören 15 günlük bebek, ileri tetkik ve tedavi için başka bir hastaneye sevk edilmesi kararlaştırıldı. Bebeğin nakli, Eskişehir Osmangazi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne ambulans uçakla gerçekleştirildi.

Bebek, sağlık durumunun ciddiyetini göz önünde bulundurarak hızlı bir şekilde başka bir merkeze nakledilmesi gereken acil bir vakaydı. Ambulans uçak sayesinde hızlı ve güvenli bir şekilde Eskişehir’e ulaşarak tedavisine başlanabilmesi sağlandı. Kalp yetmezliği gibi ciddi bir rahatsızlıkla mücadele eden bebek, uzmanların takibinde en uygun ve etkili tedavi yöntemleriyle iyileşme sürecine dahil edilecektir.

Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şeref Özkara, balgamda mikropların varlığının verem olduğunu açıkladı.

Sıradaki haber:

Türk Tabipler Birliği Başkanı Prof. Dr. Şeref Özkara, balgamda mikropların varlığının verem olduğunu açıkladı.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.