h Dolar 32,8366 % 0.05
h Euro 35,2301 % 0.05
h Sterlin 41,6791 % -0.11
h Altın (Gr) 2.490,74 %0,05
h BIST100 10.739,94 %2,57
a
  • Vakit
  • Magazin
  • Ünlü aktris Perihan Savaş, Denizli’de kadınlarla buluştu

Ünlü aktris Perihan Savaş, Denizli’de kadınlarla buluştu

Türk Sineması'nın usta ismi Perihan Savaş, Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali'nin onur konuğu olarak Denizlili kadınlarla buluştu. Savaş, festivale katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek kadınların önemine vurgu yaptı. Programın sonunda Savaş'a Denizli Horozu motifli bir hediye verildi. Festival kapsamında müzisyen Öykü Gürman, yazar Saniye Bencik Kangal, astrolog Hande Kazanova ve İncesaz gibi isimler de sahne alacak. Ayrıca festivalde el sanatları ürünleri ve yöresel gıdalar da sergilenecek.

Türk Sineması’nın ünlü isimlerinden Perihan Savaş, Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin onur konuğu olarak Denizlili kadınlarla buluştu. Katıldığı festivale olan mutluluğunu dile getiren Savaş, “Kadınlarımızın bu kadar güzel ürünler ortaya koyması ve belediye başkanının bu güzelliklerin arkasında olması çok önemli. Kadınlarımız çok değerlidir” dedi.

Perihan Savaş’ın onur konuğu olarak katıldığı Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali’nin açılış programı, Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi Mehmet Gazi Salonu’nda gerçekleştirildi. AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Bilsen Özen ve birçok davetli ve kadın katılımcının yer aldığı söyleşide, Perihan Savaş büyük bir ilgiyle karşılandı. Sanatçı, festivale katıldığı için büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Kadınların bu kadar güzel ürünleri yapması ve belediye başkanının destek vermesi çok önemli. Başkanımız Osman Zolan’a bu güzel etkinliği düzenlediği için teşekkür ediyorum, harika bir şey yapıyorsunuz” şeklinde konuştu.

Programın sonunda Başkan Zolan, Perihan Savaş’a günün anısına üzerinde Denizli Horozu bulunan bir kaide hediye etti. Festivalde açılan el emeği göz nuru eserleri gözden geçiren Savaş, Başkan Zolan ile birlikte belediye tesisini inceleme fırsatı buldu.

Büyükşehirle Üreten Kadınlar Festivali kapsamında Türk müziğinin başarılı isimlerinden Öykü Gürman, 20 Ocak Cumartesi günü saat 20.00’de Denizlililerle buluşacak. 21 Ocak Pazar günü saat 14.00’te ise sevilen yazar Saniye Bencik Kangal, Akademisyen Anne olarak tanındığı söyleşide merak edilen soruları cevaplayacak. Saat 16.00’da ünlü astrolog Hande Kazanova, sevenleriyle workshop etkinliğinde bir araya gelecek. Festivalde saat 20.00’de Türk Sanat Müziği grubu İncesaz da sahne alacak. Ayrıca çini sanatı, sağlıklı beslenme, sosyal medya ile satış alanı oluşturma, uyanış, yüzleşme, kabul, yemek, nefes ve farkındalık çalışmaları ve evde egzersiz konularında workshop ve eğitimler de gerçekleştirilecek. Festivalde ayrıca Türk el sanatlarından ev tekstili, hazır giyim, ahşap işçiliği, bijuteri, bakırcılık, takı tasarımı, dikiş, örücülük, bebek yapımı, bıçakçılık, cam işçiliği, çömlekçilik, dericilik, dokumacılık, gümüşçülük, geri dönüşümden yapılmış süs eşyaları, minyatür objeler, sepetçilik, kozmetik, cilt bakımı, seramik işçiliği gibi birçok el emeği göz nuru ürün sergilenecek. Ayrıca yöresel ev yapımı kuru gıdalar, pasta, salça, reçel, turşu gibi ürünler de festivale katılımcıları bekliyor.

Ünlü TV sunucusu, tatil için tercihini Ege’nin incisi Kuşadası’ndan yana kullandı

Sıradaki haber:

Ünlü TV sunucusu, tatil için tercihini Ege’nin incisi Kuşadası’ndan yana kullandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.