h Dolar 33,0806 % 0.04
h Euro 36,0887 % 0.04
h Sterlin 42,9302 % 0.02
h Altın (Gr) 2.562,46 %0,05
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Zonguldak’taki öğrenciler, karne sevinci yaşamaya hazırlanıyor

Zonguldak’taki öğrenciler, karne sevinci yaşamaya hazırlanıyor

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı I. Dönemi'nin sona erdiğini ve yarıyıl tatilinin 22 Ocak Pazartesi başlayacağını duyurdu. Bozkan, tatil süresince okulların bakım ve onarımlarının yapılarak öğrencilerin sosyal faaliyetlere katılmalarını ve ailelerle vakit geçirmelerini teşvik etti. Ayrıca, yeni dönemde yapılacak olan eğitim yatırımlarından bahsederek öğrencilerin nitelikli bir eğitim süreci geçirmeleri hedeflendiğini belirtti.

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü, yarıyıl tatilinin 22 Ocak Pazartesi günü başlayacağını duyurdu. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, yarıyıl tatili öncesi öğrenci ve öğretmen sayıları hakkında bilgi verdi. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı’nın ilk dönemini başarıyla tamamladıklarını belirten Müdür Bozkan, öğrenci ve öğretmenlerin emekleriyle dolu bir dönemi geride bıraktıklarını dile getirdi. Yarıyıl tatilinde 48 okul öncesi kurumunda 3.658 öğrenci, 183 ilkokulda 32.899 öğrenci, 113 ortaokulda 27.698 öğrenci, 80 lisede 27.128 öğrenci ve toplamda 7.744 öğretmen ile birlikte karne heyecanı yaşanacağını belirtti. Müdür Bozkan, öğrencilerin potansiyellerinin en üst düzeyde kullanılmasını takdir ettiklerini ve elde ettikleri başarıların sadece notlarla ölçülemeyeceğini vurguladı. Öğrencilerin karakterlerinin güçlendirilmesi, arkadaşlık ilişkilerinin geliştirilmesi ve sorumluluk duygularının pekiştirilmesiyle ilgili başarıları da önemsediklerini belirtti. Eğitim-öğretim sürecinin önemli bir alan olduğunu vurgulayan Müdür Bozkan, yenilikçi yöntemler ve teknolojiye entegrasyon ile eğitimde kaliteyi artırmaya odaklandıklarını ifade etti. Ayrıca, Erasmus, Tübitak, Teknofest gibi yerel, ulusal ve uluslararası projelerde çalıştıklarını ve eğitimde iş birliğinin gücüne inandıklarını belirtti. Müdür Bozkan, geleceği şekillendirecek gençlere daha iyi fırsatlar sunmak için çaba harcadıklarını vurguladı. Ayrıca, yeni dönemde yapılacak eğitim yatırımlarının öğrencilerin daha nitelikli bir eğitim-öğretim süreci geçirmesi amacıyla yapıldığını belirtti. 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın yarıyıl tatilinin 22 Ocak Pazartesi günü başlayıp, 2 Şubat Cuma günü sona ereceğini duyurdu. Tatil sürecinde okullarda yapılacak onarımların tamamlanacağını ve öğrencilerin sosyal etkinliklere katılmalarının teşvik edilmesini istedi. Müdür Bozkan, öğrencilere kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekan gezileri yapmalarını ve toplumsal yardımlaşma faaliyetlerine katılmalarını önerdi. Aynı zamanda öğrenci ve öğretmenlere başarılı bir tatil diledi.

Rektör Savaş, final haftası boyunca öğrencilere çorba ikramında bulundu

Sıradaki haber:

Rektör Savaş, final haftası boyunca öğrencilere çorba ikramında bulundu

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.