h Dolar 32,8706 % 1.11
h Euro 35,3313 % 1.11
h Sterlin 41,7929 % 0.89
h Altın (Gr) 2.487,23 %2,26
h BIST100 10.739,94 %2,57
a

Çocukları bekleyen tiyatro dolu bir tatil

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklar için tiyatro şenlikleri düzenliyor. Şehrin farklı sahnelerinde gerçekleşen etkinliklerde çocuklar, hayal güçlerini geliştirerek eğlenceli vakit geçirebiliyorlar. Ayrıca, 1. Uluslararası Sömestir Festivali de büyük ilgi görüyor. Şehir Tiyatroları ve birçok farklı şehir ve ülkeden tiyatro grupları, çocuklar için oyunlar sergiliyor. Ayrıca, Sömestir Tatili Çocuk Tiyatro Şenliği kapsamında da çeşitli oyunlar ücretsiz olarak izlenebiliyor. Aktif Yaşlı Merkezi, Antre Sahne, Beyoğlu Sanat Topluluğu ve Kırmızı Kalem Sanat Akademisi gibi tiyatro grupları da bu etkinlikte yer alıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen tiyatro şenlikleri, üç ayrı sahnede başladı. Çocuklar, tatillerini tiyatro dolu bir şekilde geçirme fırsatı buluyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yarıyıl tatili sırasında öğrencilere tiyatro dolu bir tatil sunuyor. Büyükşehir Belediyesi, çocuklar için iki ayrı tiyatro şenliği düzenleyerek tatillerini dolu dolu geçirmelerini sağlıyor. Antalyalı çocuklar, her gün üç farklı sahnede gerçekleşen iki ayrı tiyatro oyunuyla buluşarak hem eğleniyor hem de hayal güçlerini geliştiriyor.

1. Uluslararası Sömestir Festivali

Antalya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından düzenlenen 1. Uluslararası Sömestir Festivali, AŞT’nin Balon Ağacı oyunuyla Yıldız Kenter Sahnesi’nde başladı. Festival, çocukların yoğun ilgisiyle karşılandı. Salonu dolduran çocuklar, keyifli zaman geçirdi. 1. Uluslararası Sömestir Festivali, 3 Şubat tarihine kadar devam edecek ve AŞT’nin yanı sıra İstanbul, İzmir, Eskişehir, Adana, Denizli ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları ile Tarsus Şehir Tiyatrosu da festivalde yer alacak. Bulgaristan’dan Varna Devlet Kukla Tiyatrosu, Rusya’dan Theatre Privet ve Danimarka’dan Batıda Theatre gibi uluslararası gruplar, oyunlarıyla festivale renk katacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen Sömestir Tatili Çocuk Tiyatro Şenliği ise Antalya Kültür Merkezi ve Yeni Mahalle Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Şenlik kapsamında, Keloğlan’ın Sihirli Kitabı adlı oyun çocuklarla buluşuyor. Festival, 28 Ocak tarihine kadar sürecek olup 13.00 ve 15.00 saatlerinde ücretsiz olarak izlenebilecek birbirinden renkli ve eğlenceli çocuk oyunları ile dolu olacak.

Şenlik kapsamında Aktif Yaşlı Merkezi tarafından Keloğlan’ın Sihirli Kitabı, Antre Sahne tarafından Bir Yaz Günü Şarkısı, Yırtık Pırtık, Hansel ve Gretel’in Eğlenceli Hikayesi ve Kırmızı Başlıklının Hikayesi, Beyoğlu Sanat Topluluğu tarafından İki Şaşkın Kafadar ve Mikrop, Kırmızı Kalem Sanat Akademisi tarafından ise Sandığın Büyüsü ve müzikli danslı çocuk oyunu olan Kardan Adam ve Maya adlı oyunlar izleyicilere sunulacak.

YENİMEK, ikinci dönem için kayıtlara başladı

Sıradaki haber:

YENİMEK, ikinci dönem için kayıtlara başladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.