h Dolar 33,0945 % 0.2
h Euro 36,2232 % 0.2
h Sterlin 43,0554 % 0.37
h Altın (Gr) 2.623,00 %0,06
h BIST100 11.134,08 %-0,05
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Valilik, öğrencilerin olumsuz etkilenebileceği unsurlarla ilgili çalışmalarını tamamladı

Valilik, öğrencilerin olumsuz etkilenebileceği unsurlarla ilgili çalışmalarını tamamladı

Eskişehir Valiliği, öğrencilerin güvenliği ve bağımlılıkla mücadele amacıyla okullarda kolluk kuvvetleri ve zabıta ekipleri tarafından denetimler gerçekleştirdi. Denetimler sonucunda 106 kişi okul çevresinden uzaklaştırıldı, 2 kişi ise okul çevresinde kesici alet taşıdığı için cezalandırıldı. Yasalara aykırı faaliyet gösteren 7 işletme kapatıldı ve trafik kurallarına uymayan 121 sürücüye ceza verildi. Öğrencilere bağımlılıkla mücadele ve güvenlik konularında eğitim verildi. Metruk binalar güvenlik önlemleri alındı veya yıkıldı.

Eskişehir Valiliği yönetimi, öğrencilerin olumsuz etkileyebilecek unsurlardan uzak durmaları için polis ve zabıta ekipleri tarafından farklı konularda çalışmalar yapıldığını duyurdu. 2023 yılı 1 Kasım ve 31 Aralık tarihleri arasında Eskişehir genelinde gerçekleştirilen denetimlerde, çocukların huzur ve güvenli bir ortamda eğitimlerine devam etmeleri hedeflenirken, bağımlılık yapan maddelerden korunmaları ve ayrıca bölücü ve yıkıcı örgütlerin okul çevresinde öğrencilere zarar verme girişimlerinin engellenmesi amaçlandı. Denetimler sonucunda, okul çevresinde tespit edilen yabancı veya ilgisiz 106 kişi, okul çevrelerinden uzaklaştırıldı ve hakkında işlem başlatıldı. Ayrıca 2 kişi, okul çevresinde kesici-delici alet taşımak suçundan idari para cezası aldı. Yapılan çalışmalarda 7 işletme, okul çevresinde yasalara aykırı şekilde tütün, tütün mamulleri ve alkol satışı yaptığı için cezalandırıldı. Yasaklama kararlarına uymayan 1 internet kafe, öğrencilerin okul saatlerinde içeride olmaları gereken bir ortam sağlamadığından dolayı idari para cezasına çarptırıldı. Okul çevrelerinde yapılan trafik denetimlerinde ise trafik kurallarına uymayan 121 sürücüye cezai işlem uygulandı. Ayrıca, öğrenciler için tehlike arz eden 37 terk edilmiş binaya tedbirler alınırken, 47 metruk bina yıkıldı. Bağımlılıkla mücadele kapsamında toplamda 1.245 öğrenciye, kişisel güvenlik, suçlardan korunma yöntemleri ve siber güvenlik konularında eğitim seminerleri düzenlendi, bu süreçte 296 öğrenciye ise bağımlılıkla mücadele eğitimi verildi.

Kaymakam Bilici, mesleki eğitim ve programların yeni projelerle desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Sıradaki haber:

Kaymakam Bilici, mesleki eğitim ve programların yeni projelerle desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.