h Dolar 33,1014 % 0.16
h Euro 36,0385 % 0.16
h Sterlin 42,9555 % 0.1
h Altın (Gr) 2.563,63 %0,10
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Uzmanlar, öğrencilere “Tatili değerlendirme fırsatı” şeklinde kısa ve anlamlı bir başlık öneriyor

Uzmanlar, öğrencilere “Tatili değerlendirme fırsatı” şeklinde kısa ve anlamlı bir başlık öneriyor

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönem yarıyıl tatili başlarken, uzmanlar öğrencilere ’tatil günlerini fırsata dönüştürün’ uyarısında bulundu. Tatili iyi değerlendirmenin önemine vurgu yapan uzmanlar, öğrencilerin sosyal medya kullanımını sınırlamalarını ve eksik konuları tamamlamalarını önerdi. Ayrıca, düzenli uyku, beslenme düzeni ve hobilerle ilgilenmenin de önemli olduğu belirtildi. Tatil günlerini değerlendirmenin başarılı bir geleceğe adım atmak anlamına geldiği ifade edildi.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı birinci dönem yarıyıl tatili başlarken, öğrencilere tatil günlerini fırsata dönüştürme çağrısı yapıldı. Uzmanlar, yarıyıl tatiline giren öğrencilere bilgisayar oyunlarına fazla zaman ayırmamaları konusunda uyarıda bulundu ve sosyal medya kullanımını sınırlamaları gerektiğini vurguladı. Tatili verimli bir şekilde değerlendirmenin önemine dikkat çeken uzmanlar, öğrencilere eksik konularını kapatma ve konu tekrarı yapma fırsatı sunduğunu belirtti.

Yarıyıl tatilini fırsata çevirmeleri tavsiye edilen öğrencilere yönelik önerilerde bulunan Rehberlik Uzmanı Özcan Aladağ, YKS ve LGS öğrencileri için tatilin konuların tekrarı ve eksik olan konuların tamamlanması için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. Aladağ, tatil süresini iyi değerlendirmeleri için öğrencilere ders çalışma saatlerini, egzersiz yapma ve dinlenme saatleriyle dengelemelerini önerdi. Beslenme düzenine de dikkat etmeleri gerektiğinin altını çizen Aladağ, okul açıldığında da olumlu etkilerinin görüleceğini belirtti.

Aladağ ayrıca tatili sınava girmeyecek anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin de fırsata dönüştürebileceğini dile getirdi. Zamanı iyi yöneten öğrencilerin hayatta daha başarılı olduğunu vurgulayan Aladağ, küçük yaştaki çocuklara anne ve babalarıyla vakit geçirmeleri için bolca aktivite önerdi. Kitap okuma, doğa yürüyüşleri yapma, spor ve sosyal sorumluluk projeleri gibi etkinliklerle tatilin verimli geçirilebileceğinin altını çizen Aladağ, ailelere de çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmelerini ve telefon bağımlılığından uzak durmalarını önerdi.

Öğrenciler ise tatili en iyi şekilde değerlendirme kararı aldıklarını dile getirdi.

Eğitim uzmanlarından öğrencilere ‘tatil zamanını fırsata çevirin’ uyarısı

Sıradaki haber:

Eğitim uzmanlarından öğrencilere ‘tatil zamanını fırsata çevirin’ uyarısı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.