h Dolar 33,0206 % 0.01
h Euro 36,0627 % 0.01
h Sterlin 42,9550 % -0.02
h Altın (Gr) 2.569,79 %0,02
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Türkeli’nde Erkek Hafızlık Kur’an Kursu ve Camii Projesine Başlandı

Türkeli’nde Erkek Hafızlık Kur’an Kursu ve Camii Projesine Başlandı

Sinop'un Türkeli ilçesinde, Türkeli İlçe Müftülüğü tarafından 45 kişilik Erkek Hafızlık Yatılı Kur'an Kursu ve Camii için çalışmalara başlandı. Hayırsever Ahmet Turhal'ın destekleriyle yapılacak olan proje, Türkeli ilçesinin Hastane Üstü Top Meydanı mevkisindeki 3 dönümlük araziye yapılmaya karar verilmiştir. Önümüzdeki günlerde proje için ilk adım atılacak.

Sinop’un Türkeli ilçesinde bulunan Türkeli İlçe Müftülüğü, bölgede yapılacak olan Erkek Hafızlık Yatılı Kur’an Kursu ve Camii projesi için çalışmalara başlandığını duyurdu. Projenin yapılacağı alan, hayırsever Ahmet Turhal tarafından bağışlanan 3 dönümlük arazi olarak belirlendi. Erkek öğrencilerin faydalanacağı 45 kişi kapasiteli kur’an kursu ve tatbikat cami için ilk adımın atılacağı günlerin yaklaştığı belirtildi.

Türkeli ilçesinde bulunan Suffe Yatılı Kız Hafızlık Kur’an Kursu’nun ise 2021 yılında hayırseverlerin desteğiyle tamamlandığı ve 33 öğrenciyle eğitim ve öğretime devam ettiği bilgisini veren Türkeli İlçe Müftüsü Halil İbrahim Kömürcü, yeni projenin de ihtiyaç nedeniyle gerçekleştirildiğini ifade etti. Hayırsever Ahmet Turhal’ın bağışladığı araziye inşa edilecek olan Kur’an Kursu ve Tatbikat Cami’nin 45 öğrenciye hizmet vereceğini belirten Müftü Kömürcü, proje için gerekli olan 6 milyon liralık bağışla birlikte çalışmalara başlanacağını söyledi.

Bu önemli projenin tamamlanmasıyla birlikte, daha fazla öğrencinin Kur’an eğitimi alabilmesinin sağlanacağı vurgulandı. Türkeli İlçe Müftülüğü tarafından yapılan açıklamada da bu projenin Kur’an eğitimi veren kurumları destekleyen hayırseverlerin büyük emeği olduğu ve bu emeklerin Rabbimiz tarafından kabul edileceği dile getirildi. İlk kazmanın vurulacağı günün heyecanla beklenmekte olduğu belirtildi.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi, akademik iş birliği anlaşması imzaladı

Sıradaki haber:

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi, akademik iş birliği anlaşması imzaladı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.