h Dolar 31,0343 % 0.09
h Euro 33,8857 % 0.09
h Sterlin 39,5502 % 0.86
h Altın (Gr) 2.028,36 %0,52
h BIST100 9.359,94 %0,51
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Türk dünyasındaki farklı kültürler, meslek liseleri öğrencilerine tanıtıldı.

Türk dünyasındaki farklı kültürler, meslek liseleri öğrencilerine tanıtıldı.

Denizli'deki Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, Türk Dünyasından gelen doktora öğrencilerinin katıldığı "Türk Dünyasından Esintiler" adlı program düzenlendi. Program, Türk dilinin zenginliklerini tanıtmayı amaçlayan "Dilimizin Zenginlikleri Projesi" kapsamında gerçekleştirildi. Kazakistan, Afganistan, Azerbaycan, Tataristan ve Kırgızistan'dan gelen doktora öğrencileri, ülkelerini ve kültürlerini tanıttı. Programın sonunda ise Türk Dünyasına ait eserlerin olduğu bir müzik konseri gerçekleşti.

Denizli’de Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Türk Dünyasından Esintiler” adıyla bir program düzenlendi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında Pamukkale Üniversitesi’nde doktora yapan farklı Türk Cumhuriyetleri vatandaşı doktora öğrencileri, Necla-Ergun Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir araya geldi. Bu program, öğrencilerin Türk dilinin zenginliklerini tanımalarını, kültür taşıyıcısı olan kelimelerle buluşmalarını, dilin etkin bir şekilde kullanılmasını ve düşünce dünyalarını geliştirmeyi amaçlamaktadır.
Program, Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ferhat Ağırman’ın moderatörlüğünde gerçekleşti. Kazakistan’dan Faizulla Toltay, Afganistan’dan Karimullah Oyghagh, Azerbaycan’dan Akil Bekir, Tataristan’dan Danis Kazan ve Kırgızistan’dan Akmaral Şeyşenbekova, kendilerini, ülkelerini ve kültürlerini öğrencilere tanıttı. Programın sonunda ise Pamukkale Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Oğuz Kalkan, Türk Dünyasının eserleriyle küçük bir müzik konseri sundu.

Datça’da Badem ve Zeytin Üreticilerine Tarımsal Eğitim Verildi

Sıradaki haber:

Datça’da Badem ve Zeytin Üreticilerine Tarımsal Eğitim Verildi

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.