h Dolar 33,1952 % -0.11
h Euro 36,0226 % -0.11
h Sterlin 42,8115 % -0.31
h Altın (Gr) 2.548,96 %-1,98
h BIST100 11.156,20 %0,15
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Tatilde İhtiyacınız Olan Şey: Teknoloji Detoksu! Dr. Öz’den Öneri

Tatilde İhtiyacınız Olan Şey: Teknoloji Detoksu! Dr. Öz’den Öneri

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Dr. Büşra Olcay Öz, ebeveynlere tatil dönemi için önerilerde bulundu. Dr. Öz, çocuklarla vakit geçirme, onları kıyaslamama, yaşam becerilerini geliştirme, uygun bir ders programı yapma ve teknoloji detoksu gibi konulara dikkat çekti. Ayrıca, okul fobisi durumunda yardım alınması gerektiğini vurguladı.

DÜZCE(İHA) – Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Dr. Büşra Olcay Öz, ebeveynlere yarıyıl tatili öncesi çocuklarıyla ilgili önemli tavsiyelerde bulundu. Öz, çocukların tatil sürecinde serbest zaman bırakılması gerektiğini vurgulayarak, aynı zamanda çocukların yaşam becerilerini geliştirmeye destek olunmasının önemini belirtti. Tatil döneminde ders çalışma programının uygun şekilde belirlenmesi gerektiğini söyleyen Öz, teknoloji detoksu yapılmasının da önemli olduğunu ifade etti. Okul fobisi gelişen çocuklara ise bir çocuk psikiyatristinden yardım alınması gerektiğini belirtti. Çocukların iyi bir ikinci dönem geçirmesi için tatilin iyi değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Öz, demek eskiden dışarda oyun oynamak ya da arkadaşlarla vakit geçirmek anlamına gelirdi. Ancak günümüzde çocukların ekran başında vakit geçirmesi nedeniyle dinlenme ve sosyal hayatlarının olumsuz etkilendiğini dile getirdi. Öz, bu sebeple çocukların biyolojik saatlerini düzene sokmalarının önemli olduğunu ve okul rutinlerine birkaç gün önce dönülmesinin yararlı olacağını söyledi. Okul fobisi yaşayan çocuklara ise yardım alınmasını önerdi.

Balıkesir’de gençlerin çölyak hastalığına yönelik farkındalık çalışması

Sıradaki haber:

Balıkesir’de gençlerin çölyak hastalığına yönelik farkındalık çalışması

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.