h Dolar 33,0659 % 0.07
h Euro 36,1317 % 0.07
h Sterlin 42,9678 % 0.18
h Altın (Gr) 2.571,46 %0,41
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Tarsus’un kırsal mahallelerinde yeni kreşler hizmet vermeye başlıyor

Tarsus’un kırsal mahallelerinde yeni kreşler hizmet vermeye başlıyor

Mersin Tarsus Belediyesi, kırsal mahallelerde köy kreşleriyle çocukların eğitimine destek olmayı hedefliyor. Son olarak Kamberhöyüğü Mahallesi'nde hizmete başlayan kreşle birlikte hizmet alanı genişletildi. Köy kreşleri, çocuklara eğitimin yanı sıra sosyal ve duygusal destek de sunmayı amaçlıyor. Eğitim alan çocuklar, aile danışmanları ve sosyal hizmet uzmanları tarafından da desteklenerek değerlendirilecek. Bu sayede kırsal mahallelerdeki çocukların eğitim seviyeleri artırılmaya çalışılacak.

Mersin Tarsus Belediyesi, Kamberhöyüğü Mahallesi’nde açtığı köy kreşi ile çocukların eğitimine destek olmayı hedefliyor. Kırsal mahallelerde yaşayan ailelerin ve tarım sektöründe çalışan kadınların çocukları için büyük bir ihtiyaç olan köy kreşlerinin faaliyete geçirilmesiyle, çocuklara eğitim ve sosyal destek sunulması planlanıyor.

Kamberhöyüğü Köyü’nde gerçekleştirilen etkinlikte, Başkan Yardımcısı Osman Polat ve Mahalle Muhtarı Ulvi Çağlayan’ın katılımıyla aileler ve çocuklarla bir araya gelindi. Etkinlikte, köy kreşinin çalışma prensipleri hakkında bilgi verildi ve çocukların erken yaşta eğitime katılmanın önemi vurgulandı. Köy kreşleri, kırsal mahallerde yaşayan 36-60 ay arası çocukları, kent merkezindeki kreşlerde eğitim gören yaşıtlarıyla aynı seviyeye getirmeyi hedefleyen bir projedir.

Köy kreşlerinde eğitim gören çocuklar, yanında Aile Danışmanları ve Sosyal Hizmet Uzmanları tarafından desteklenerek, aileleriyle birlikte bütüncül bir yaklaşımla değerlendirilecektir. Uzmanlar, ailelere çocukların psikolojik gelişimi ve eğitimle ilgili önemli bilgiler sunacaklar. Mersin Tarsus Belediyesi, köy kreşi projesini yaygınlaştırarak daha fazla köyde bu hizmetin verilmesini hedeflemektedir.

Amasya Valisi Doruk, çocuklarımızın Amasya’nın tarih hazinesinden yararlanması gerektiğini söyledi.

Sıradaki haber:

Amasya Valisi Doruk, çocuklarımızın Amasya’nın tarih hazinesinden yararlanması gerektiğini söyledi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.