h Dolar 32,9256 % 0.15
h Euro 35,4016 % 0.15
h Sterlin 41,9841 % 0.07
h Altın (Gr) 2.454,52 %-0,59
h BIST100 10.679,98 %-0,82
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Sarıçam ilçesinde NİYET Akademisi faaliyete geçti

Sarıçam ilçesinde NİYET Akademisi faaliyete geçti

Adana Büyükşehir Belediyesi, kadınların iş dünyasında daha çok yer almalarını sağlamak amacıyla Nitelikli İşgücü Yetiştirme Akademisi'nin 8. şubesini Sarıçam ilçesinde açtı. NİYET Akademisi'nde aşçılık, yabancı dil, muhasebe gibi alanlarda kadınlara eğitim veriliyor ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar veriliyor. Belediye Başkanı Zeydan Karalar, NİYET Akademileri'nin önemine vurgu yaparak, kadınların meslek öğrenmelerini ve ekonomik olarak güçlenmelerini hedeflediklerini belirtti. Karalar, Adana'ya yapılan hizmetler, metro projesi ve diğer çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi, kadınların toplumda daha fazla yer almasını, meslek edinmesini ve ekonomik açıdan güçlenmesini sağlamak amacıyla Nitelikli İşgücü Yetiştirme Akademisi’nin (NİYET) 8. şubesini Sarıçam ilçesinde açtı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’nın vizyoner belediyecilik ile tanışmasını ve nitelikli işgücünü arttırmayı hedeflemektedir.
NİYET Akademisi’nin 8. şubesi, Sarıçam Osmangazi Mahallesi’nde faaliyete geçti.
Karalar’ın NİYET Akademisi’nde artış hedeflediği branşlar arasında aşçılık, yabancı dil, muhasebe ve bilgisayar eğitimi bulunmaktadır. Aynı zamanda akademide işaret dili, seramik, spor, müzik, okuma yazma, çinicilik, el sanatları, örgü, dokuma, punch, büro yönetimi ve sekreterlik, dünya mutfağı, muhasebe-finansman ve düz dikiş makinası gibi alanlarda eğitim verilmektedir. Bu sayede özellikle kadınlar yeteneklerini geliştirebilmekte ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalar kazanabilmektedir.
Karalar, NİYET Akademilerinin önemine vurgu yaparak, 8. şubelerini açmaya devam edeceklerini ve kadınların meslek sahibi olmalarını, üretim yapmalarını ve ailelerine destek olmalarını arzuladıklarını belirtti.
Karalar ayrıca Sarıçam’a ilk kreşi Ertuğrul Gazi Mahallesi’nde açtıklarını ve bir kreş daha açacaklarını, Sarıçam’a özgü Çarkıpare Parkı’nın yanı sıra daha büyük bir parkı da en kısa sürede hizmete açacaklarını ifade etti. Karalar, “Adana’nın hizmet almaya devam edeceğini ve sorunlara çözüm üretmeye devam ettiklerini” vurguladı.
Karalar, pandemi, depremler ve ağır bir borç yükü gibi zorlu koşullara rağmen Adana’ya gerçekleştirdikleri devasa hizmetlere de değindi. Belediye olarak alt geçitler, bulvarlar, asfaltlama, otobüs ve iş makineleri alımı, arıtma tesisleri, altyapı çalışmaları gibi pek çok alanda hizmet verdiklerini söyledi. Ayrıca Adana’nın vergi gelirini artırarak belediyenin gelirini borcunun 4 katına çıkardıklarını ve çiftçilere, ihtiyaç sahiplerine önemli destekler sağladıklarını belirtti. Karalar ayrıca metro projesine de değinerek, mali açıdan kimseye ihtiyaç duymadıklarını ve sadece Metro 2. Hattı için borçlanacaklarını ve tramvay hatlarına ek olarak nostaljik bir tramvay hattı yapacaklarını ifade etti.
Karalar, açılış töreninde kadınlara katılım sağlamalarını ve birlikte kurdeleyi kesmelerini istedi.

“ESTÜ, uluslararası projelerde başarısını sürdürmeye devam ediyor”

Sıradaki haber:

“ESTÜ, uluslararası projelerde başarısını sürdürmeye devam ediyor”

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.