h Dolar 31,0065 % 0.3
h Euro 33,5674 % 0.3
h Sterlin 39,1777 % 0.33
h Altın (Gr) 2.021,53 %0,48
h BIST100 7.962,34 %3,14
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Şanlıurfa’da ‘Bağımlılığa Kapılmadan Farkındalık’ Projesi ile İlgi Çekici Gelişmeler Yaşanıyor

Şanlıurfa’da ‘Bağımlılığa Kapılmadan Farkındalık’ Projesi ile İlgi Çekici Gelişmeler Yaşanıyor

Şanlıurfa'da 2,228 okul ve 725 bin öğrenciye bağımlılıkla mücadele seminerleri verilerek farkındalık oluşturuluyor. Son yıllarda uyuşturucu bağımlılığındaki artış gözle görülür bir hâl aldı. İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi işbirliğiyle ilkokul, ortaokul ve liselerde seminerler düzenleniyor. Okullarda yapılan uygulamalı seminerlerle öğrenciler bilgileniyor. Seminerler, bağımlılığı önlemek, öğrencilerin sağlık, manevi duygular, ahlak ve ders başarılarını yükseltmek amacıyla yapılıyor. Katılımcılar, seminerlerden olumlu dönüşler yapıyorlar.

Şanlıurfa’da 725 bin öğrencinin eğitim gördüğü 2 bin 228 okulda bağımlılıkla mücadele seminerleri düzenleniyor. Tüm okullarda yapılan seminerlerle farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Son yıllarda Şanlıurfa’da uyuşturucu bağımlılığında artış yaşandığı belirlendi. Emniyet güçlerinin yaptığı operasyonlar da her geçen gün artıyor.

Kentteki en büyük sorunlardan biri olan uyuşturucu bağımlılığıyla mücadeleye geçildi. İl Müftülüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birliği tarafından ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören öğrencilere yönelik bağımlılıkla mücadele seminerleri düzenleniyor. Kentin her köşesinde bulunan okullarda yapılan seminerlerle öğrenciler bilinçlendirilmeye çalışılıyor. Öğrencilere uygulamalı seminerler verilerek bilgi veriliyor. Bu kapsamda Mahmut İkbal Büyükkırcalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde seminer düzenlendi. Seminere İl Müftüsü Ramazan Tolan, Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE üyesi Eğitimci Muharrem Çelik ve öğrenciler katıldı. Eğitimci Muharrem Çelik, seminerde öğrencilere bilgi verdi. Öğrenciler, verilen örneklerle bağımlılıkla mücadele konusunda önemli bilgiler edindiler.

Seminer sonrasında konuşan İl Müftüsü Ramazan Tolan, “Şanlıurfa’da da diğer illerde olduğu gibi, okullarda bağımlılığı önlemek, çocukların hem sağlık ve manevi açıdan hem de ders başarısı açısından, ahlaki yönden daha iyi olmalarını sağlamak için ortak çalışmalar yapıyoruz. Çocuklarımıza doğru yolu göstermek için güzel örnekler sunuyoruz” dedi.

Eğitimci Muharrem Çelik, bağımlılığın farkında olmanın önemine vurgu yaparak, “Şanlıurfa Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü olarak bağımlılıkla mücadele kapsamında önleyici eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimleri uygulamalı olarak gerçekleştiriyoruz. Gençlerimizden olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu eğitimlerin amacı gençlerimizin kendilerini tanıması ve zararlı alışkanlıklardan uzak durarak bağımlılığa karşı durmalarını sağlamaktır” şeklinde konuştu.

Seminerlere katılan öğrenciler, farklı konular hakkında bilgi edindiklerini ve düzenlenen seminerlerin faydalı olduğunu belirttiler.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, memur adaylarının yanında yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Sıradaki haber:

Aydın Büyükşehir Belediyesi, memur adaylarının yanında yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.