h Dolar 33,0030 % 0.01
h Euro 35,9777 % 0.01
h Sterlin 42,9491 % -0.05
h Altın (Gr) 2.567,65 %-0,07
h BIST100 11.064,85 %0,37
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Öğrenciler, Kantin Buluşmaları ile Sınıf Başkanları İle İletişim Kuracak

Öğrenciler, Kantin Buluşmaları ile Sınıf Başkanları İle İletişim Kuracak

Samsun'un Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, "Kantin Buluşmaları" kapsamında okulları ziyaret ediyor ve sınıf başkanlarıyla görüşüyor. Bu yeni uygulama sayesinde öğrenciler, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile doğrudan buluşma imkanı buluyorlar. Buluşmalarda öğrenciler, okullarıyla ilgili beklentilerini ve sorunlarını dile getiriyorlar. Konular arasında zararlı alışkanlıklardan ve argo kullanımından uzaklaşma, kitap okuma alışkanlıklarının artırılması, sosyal sorumluluk projeleri ve okulun fiziki şartlarının iyileştirilmesi öne çıkıyor. Öğrenciler, ailelere seminerler düzenlenmesi ve okul kurallarının sık sık hatırlatılması gerektiğini vurguluyorlar. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yetik, öğrencilerin düşüncelerini önemsediklerini ve okulların daha iyi hale gelmesi için çalışacaklarını söylüyor. Kantin Buluşmaları Atakum Anadolu Lisesi ve Kurupelit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde başladı ve diğer okullarda da devam edecek.

Samsun Atakum İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, öğrencilerle buluşmak için yepyeni bir etkinlik başlattı. “Kantin Buluşmaları” adı verilen bu etkinlikler sayesinde sınıf başkanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile doğrudan görüşme fırsatı elde ediyor. Bu buluşmalarda öğrenciler, okullarıyla ilgili beklentilerini dile getirebiliyor ve sorunlara çözüm önerileri sunabiliyorlar.

Buluşmaların başlangıcında öncelikle tanışma faslı gerçekleştiriliyor ve öğrencilere çay ve simit ikram ediliyor. Ardından, okullarda karşılaşılan sorunlar, zararlı alışkanlıklardan uzaklaşma, kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi gibi konular üzerinde görüş alışverişi yapılıyor. Samimi bir ortamda gerçekleşen bu buluşmalarda, öğrenciler hiçbir çekince olmaksızın düşüncelerini ifade edebiliyorlar.

Öğrencilerin dile getirdiği başlıca konular arasında, okulun fiziki şartlarının iyileştirilmesi, sosyal sorumluluk projeleri, okul çevresindeki tehditler ve sosyal medyanın etkileri yer alıyor. Ayrıca, öğrenciler okul kurallarının daha sık hatırlatılmasını ve denetim mekanizmasının güçlendirilmesini talep ediyorlar. Bu buluşmalarda ailelerin de bilgilendirilmesi gerektiği vurgulanıyor ve anne babalara yönelik seminerler ve eğitimlerin faydalı olabileceği dile getiriliyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İrfan Yetik, Kantin Buluşmaları sayesinde öğrencilerle daha yakın bir iletişim kurduklarını ve sorunları dinleyebildiklerini belirtiyor. Öğrencilerin fikirlerine önem verildiğini ve okulların daha iyi bir hale getirilmesi için işbirliği yapacaklarını ifade ediyor. Bunun yanı sıra, bu buluşmaların demokratik anlayışın pekiştirilmesine ve sınıf başkanlığının öneminin vurgulanmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Buluşmalar şu anda Atakum Anadolu Lisesi ve Kurupelit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştiriliyor, ancak diğer okullarda da devam edecek. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yetik, bu etkinliklerin sınıf başkanlarının gayretleriyle okulların daha iyi bir ortama dönüşeceğine inandığını belirtiyor.

Türkeli’nde Erkek Hafızlık Kur’an Kursu ve Camii Projesine Başlandı

Sıradaki haber:

Türkeli’nde Erkek Hafızlık Kur’an Kursu ve Camii Projesine Başlandı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.