h Dolar 31,2226 % 0.04
h Euro 33,9391 % 0.04
h Sterlin 39,5596 % 0.01
h Altın (Gr) 2.043,11 %0,14
h BIST100 9.062,36 %-1,28
a
  • Vakit
  • Eğitim
  • Kocaeli Üniversitesi Rektörü Cantürk, Rektör Uzun’u ziyaret etti

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Cantürk, Rektör Uzun’u ziyaret etti

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun'u ziyaret etti. Ziyarette, iki üniversite arasında iş birliği konuları ele alındı ve Türkiye'nin en büyük kariyer fuarı olan "Yetenek Her Yerde-Marmara Kariyer Fuarı" hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyulan memnuniyet dile getirildi ve fuarın gençlere istihdam sağlaması ve ülkemizin öncü firmalarıyla iş birlikleri yapması önemli bir fırsat olduğu vurgulandı. Bartın Valisi de ziyaret edilerek fuar hakkında bilgilendirme yapıldı.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun’u ziyaret etti. Ziyaret sırasında, iki üniversite arasında yapılabilecek iş birliği konuları ele alındı. Özellikle Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Yetenek Her Yerde-Marmara Kariyer Fuarı” hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Bu fuar, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı’nın koordinasyonunda Kocaeli’de 26-27 Şubat 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek ve BARÜ’nün de dahil olduğu 15 üniversite tarafından desteklenecek. Rektör Uzun, bu tür fuarların gençlere istihdam sağlaması ve ülkemizin öncü firmalarıyla iş birliklerine imkan tanıması açısından önemine dikkat çekti. Ayrıca, Rektör Uzun, geçmiş fuarlardan edinilen deneyimleri paylaşarak daha iyileşme amacıyla fikir alışverişinde bulunmanın önemine değindi. Rektör Cantürk ise tecrübe paylaşımı ve iş birliğinin önemini vurgulayarak, Rektör Uzun’a yakın ilgi ve misafirperverlikleri için teşekkürlerini iletti. Daha sonra Rektör Uzun ve Rektör Cantürk, Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan’ı ziyaret ederek MARMARAKAF hakkında bilgi verdi.

İhlas Vakfı, ‘Gelecek Vadisi’ programının yeni dönemi için kayıtları açtı

Sıradaki haber:

İhlas Vakfı, ‘Gelecek Vadisi’ programının yeni dönemi için kayıtları açtı

Çerezleri, yalnızca veri politikamızdaki hedeflere uygun ve mevzuata uygun bir şekilde kullanmaktayız. Daha fazla bilgi için lütfen veri politikamızı inceleyiniz.